şükela:  tümü | bugün
  • bilgisayar özellikleri, donanım, yazılım gibi konularda bilgili olmayan türk insanlarının genelde bilgisayar alırken -çoğu zaman çocukların talebi ve direktifleriyle- aradığı yegane özellik
  • yerini pubg çalıştırabilen pc' ye bırakmıştır.
  • orta sıra bir pc bile değildir. optimizasyonu aşırı iyi ve grafik seçenekleri fazla olduğu için ben gt 730 / gtx 550 de bile 4 ram'le akıcı şekilde oynuyordum 720 hd olarak.
  • ryzen 1600x msi 1070 gaming x 16 gb ripjaws'la yüklemeye tenezzül etmediğim oyun ( 2013'te ps3'te bitirmiştim zaten *)
  • en iyi optimizasyona sahip oyunlardan biri olduğu için grand theft auto v, orta halli bir pcdir.

edit:imla
  • gtx 550 ile hemen hemen bütün grafik ayarlarını kıstığınızda oynanabiliyordu. dolayısıyla orta halli bir pc olduğu yorumlarına katılıyorum.

asıl sorulması gereken hala gta v oynayan olup olmadığı.
  • eski bilgisayarımda, ara sıra donmalar olsa bile en düşük grafiklerde full hd çözünürlükte oynanabilen oyun. eski bilgisayarımın özellikleri ise şöyleydi:
    işlemci: intel core 2 quad 8300 2.5 ghz
    ram: 8 gb ddr3 1333 mhz
    ekran kartı: asus dcuii hd7790 2gb vram
    gerçekten berbat bir pcde bile oynatabildiği için, bundan daha yeni nesil olan sistemlerde de oynatır sizleri. tabi tam tadıyla olmak için yeterli olmayabilir. bir referans olması açısından yazmak istedim.
  • gta 5 çok iyi bir optimizasyona sahip oyundur

i5 3470 - 3.20 ghz işlemci

amd radeon hd 5550 1 gb ekran kartı

6 gb ddr3 ram

bu çağ dışı kalmış eski sistemde 720p görüntü kalitesi ve en düşük ayarlarda ortalama 31-32 fps'de hemen hemen hiç kasmadan rahat oynayabiliyorum