şükela:  tümü | bugün
 • oğlum bir haftadır bekliyorum, boş bakınız verdik doldurulsun diye ama kimsenin siklediği bi şey yaptığı yok. teessüf ederim sevgili okur. şimdi böyle mi olduk? cıkcık. gördüm ki görev düştü başa, ben anlatayım madem. ama yazdım bunu. onu bil yani. bunu yazdım. i wrote dis for fakseyk. off tanrım, yine ingilizce kaçtı. sori.

  sevgili okur, yürek dağlayıcı bir hadise bu bahsettiğim husus, onu belirterek başlayayım. diğer taraftan da ilginç. nişanlandım, yakın zamanda da evlenicem, o haseble akıllara zarar mevzular gözlemliyorum. evvela, mesele evlilik olunca tüm memleket amı götü dağıtıyor, onu söyleyeyim. ya arkadaş ev düzelim diyorsun, nereye gideceksin? mobilyacıya değil mi? beyaz eşyacıya. benim tanıdığım tek mobilyacı olan zikri usta dükkanı yıllar evvel kapattığından mecbur ismi lazım değil markaların mağazalarına, ay çok pardon şovrumlarına gittik baktık. ya aga öyle bir izzet, öyle bir ikram, öyle muamele var ki evleniyorum, ev düzüyorum dediğinde sanırsın prensim de prensesle evleniyorum, bizim düğün kardeşler düğün sarayı'nda değil bakingım palas'ta avradını sikiym. tövbe tövbe. oo beyfendi şu var nefis, oo beyfendi bu var deli, diyorum ki "siz beni yanlış anladınız, ben koltuk bakıyorum" diyorum, ay beyfendi olur mu öyle şey, ilk eviniz özel olsun filan diyorlar. 5 bin liraya yatak var diyeyim, sen anla gerisini. bunun at kılından olmayanı var mı dedim, bunlar at kılı değil dediler. ben de o zaman siktiredin dedim, ne diyeyim. baktım olacak gibi değil kaçtım. o ne lan öyle. hayret bi şey. hey gidi zikri usta. evlenicem diye gitsem, hallederiz derdi. benim hatundaki anormal heyecan da bu husustan ötürü olsa gerek.

  benim hatun güçlü kadın. kendi ayakları üzerinde durabilen kadın. seninki de öyledir ve hatta sen bile öylesindir. hangimiz biraz güçlü kadın değiliz ki? ya bu arada bir gün cesaret edebilirsem "ben kendi ayaklarım üzerinde durabilirim" diyen kadına "dört ayağının üzerine dur da biz de nasiplenelim" demeyi planlıyorum. bana ne amına koyim, nerende durursan dur. hayret bi şey. bu nişan mişan siklerinden evvel benim hatunun tripleri de benzer. zaten bence sıkıntının temelinde kadınların yüzük denen merete gösterdiği gereksiz izzet-i ikram, gereksiz abartma var. benim için yüzük dediğin eğlence. yüzüğü hiç çıkarmasam 20 defa çıkarıyorum günde. güç yüzüğü diyorum, bunu takınca meğer görünmez oluyormuşum diyorum, bu yüzüğü yarramı alırsın benden gandalf, ne vericem lan süt gibi yüzüğü diyorum, ne bileyim patron geliyo hüküm dağından aşağıya bakarken "aha geldi nazgül efendisi, at siki hissediyo çalışmadığımı" filan diyorum. yalnız o sıfatsız harbiden anlıyo çalışmadığımda. sansar gibi süzülüyo koridorlarda da mevzu o değil. sonra işte kabadayı triplerine giriyorum, evde kardeşime elimi uzatıyorum "yüzüğümü öp yoksa ağzını yüzünü sikerim" filan diyorum. hatta birkaç defa benim hatuna da dedim. diğer taraftan kadın için yüzük çok kıymetli şey, aşkın, aidiyetin, sadakatin, belki sonsuzluğun simgesi.

  ya sevgili okur, manitan çekiyordur nazını, söyleyemiyordur da ben söyleyeyim; oğlum sadakat dediğini, sevgi dediğini böyle sikindirik bir halkayla nasıl ilişkilendirirsin? aldatacak adam yine aldatır. adamın niyeti olduktan sonra parmağına yüzük değil alnına dövme yaptırsan fark etmez. en kötü 100 avro ayırır, onu harcar. o şekil. zaten 2 kız idare etme işleri filan akıllı telefonlarla bitti, müsterih ol. anasını siktiğiminin telefonun şarjı bir kızı idare etmeye yetmiyor, iki taneyi idare etmeye hayatta yetmez. yüzük haricinde başka mevzularda var aslında. mesela gelinlik. bak provonias mıdır ne sikimdir bir marka var, belle bunu aga. çünkü gün gelecek, o senin ecdadını belleyecek. evlenme çağındaki her erkek birkaç ay bu adamlara çalışıyor. benim hatun güçlü kadın, evlenmeyi ataerkil toplumun bir dayatması olarak gören özgür kadın, gelinlik denemek üzere provonias'tan randevu almış, arkadaşlarıyla gitmiş. ben de çalışıyorum. telefon çaldı, baktım bu;

  -aloo.
  +efendim hacı.
  -aşkııııım, ben çok güzel olduuuum. -allah belamı versin ben böyle sevinç dolu ses ömrümde duymadım-
  +ne?
  -aşkım çok güzel oldum. gelinlik giydiiiim.
  +iyi bari. ne kadarmış?
  -aşkım strapless -off yine ingilizce, pardon :(- beğendim, omuzlarım tül olacak, duvağım gergedan derisi*..
  +ya kaç para diyorum.
  -ondan sonra kuşağı böyle taşlı.
  +ya kaç para diyorum hatun.
  -aşkım bence gayet iyi, 9bin lira üstelik %10 indirim var.
  +hemen çık o dükkandan.
  -ama aş..
  +yaktıracaksın bana o dükkanı.

  9 bin lira lan gelinlik. 9 bin lira. o paraya aynalı konsol -ne sikime dermansa artık-, 6 tane sandalye, 1 tane masa alıyorsun. çok lazım onlar. dedim hani güçlü kadındın sen, ben güçlü kadınım da sana diye kıyak geçiyorum diyor. geçme dedim bana kıyak. 9 bin liraya kıyak mı olur amına koyim. sordum, bu pronovias ispanyol markasıymış. zaten bu ispanya'dan hayırlı bi şey çıkmaz ki. o fernando torres olacak göt kaç kuponumu yaktı mesela. sonra yok carlos söyle seksi, vay martin böyle kıvrak. adamı deli ederler..

  dağılmayayım, dedim ya yukarıda, benim hatuna da söylüyorum arada yüzüğümü öp diye. ben şaka yapıyordum ama meğer o ciddiye almış. salonda yüzüğünü öpüp severken yakaladım bunu. "kıymetlim" diyordu yüzüğe. bi de öyle kötü yakalandı ki açıklama bile yapamadı lan. ahah. öhm. insan üzülüyor. bu ara zaten kötü haber üstüne kötü haber alıyorum. hatun gollum oldu, "mukadderat. muska filan yazdırırız iyileşir elbet" dedik ama daha büyük bir acıyla yüzleştim;

  (bkz: kardeşin meriç olması)

  adam tuğba diye 400 km yoldan geldi, "o kim la, manitan mı?" dedim, "abi tuğba benim kardeşim gibidir" dedi. evden kovdum iti. siktirsin gitsin köprü altında yatsın göt. tövbe tövbe.

  düzeltme: kayisi agaci ve bahti'nin uyarılarıyla kimi düzeltmeler yaptım. fakat bu düzeltmeler masum türk kızını -ki burada kendisi nişanlım- aşağıladığım, karma uğruna acizce komiklikler yapmaya çalıştığım, iğrenç ve cahil bir bakış açısına sahip olduğum gerçeğini değiştirdi mi? tabii ki hayır. ciysıs.

  düzeltme-2: kayisi agaci değilmiş bir kayisi agaci'ymış lan. resmen sürekli hata yapıyorum, uçlarda yaşıyorum, adrenalinle yaşıyorum. bir autkes, bir kırimınılım. hel ye.
 • turk kizini asagilayarak komiklik yapan birinin derdi. uzerinden komiklik yapiliyor ya sunun. sonra gelsin evlenmeden veren kiz, delik kiz, bilmem kac tane erkekle yatmis kiz,...bunu soyleyen de sizsiniz, her seyi mesrulastirmak icin evlenmek isteyen kizi asagilayan da siz. bu turk kizi ne yapsa yaranacak size? biraz samimiyet. biraz karma degil insan sevgisi yahu.
 • sabah sabah beni guldurmus, gercek de olabilecek durumdur.
 • sauron'u toplum baskısı,çevre olarak adlandırırsak zaten gollum'un masum olduğunu söyletebilen cümledir.
 • türk kızını aşağılama gibi bir fikri yazının neresinden çıkardınız acaba? feministliğin de bokunu çıkarmayın rica ediyorum.

  bu sözlükte harcandığını daha önce de söylediğim müthiş yazarın aynı başlıklı yazısı.
 • (bkz: pronovias) (bkz: wera wang) (bkz: emanuel ungaro) hayatınızın bir döneminde kabusunuz olacak 3 marka olabilir. öte yandan bu markalardan alacağınız en ucuz gelinlige odeyeceginiz parayla rahatlıkla damat-tween den 7 tane sağlam takım elbise alabilirsiniz.
 • yaran başlıkları okuyup yarılan slagathor'un bana ithafen okuyup, hepimizi yardığı başlık.

  gül gibi olduğum tartışılır**, ama gollum kısmı tartışmasız doğru oluyor, sös konussu one ring ve ben oluncassı.

  benim de tek yüzüğüm olmalı, diye arayıp tarıyordum kaç zamandır, nihayet siparişimizi verdik sauron'a* , mordor'dan* buraya gelmesi vakit alır ama sabırla bekleyeceğiz artık.

  beklemesek de biz gidip alsak, dedik ama mordor shire minibüslerinin güvenilirliği tartışılır, warg'ların binmesi yasak, ama elin orc'u biniyor warg'uyla.. kılıçla binmek de yasak sözde, dinleyen kim? mecbur bekleyeceğiz...

  ne de olsa one ring to rule them all! bir de sting istiyorum!

  evet, cemaat-hükümet savaşları, yolsuzluktan gözaltına alınan bakan çocukları ve haber kanallarının göz altına alınanlar arasında bakan çocuklarının olduğunu söylememek için attığı taklalardan bahsetmek yerine, one ring to rule them all diyorum. eskiden cemaatle hükümet, sauron ile saruman'a pek benzerdi halbuki!