11 entry daha
  • ah kimsenin vakti yok durup ince şeyleri anlamaya demiş ya. kimseler çoğalıyo, ince şeyler azalıyo ve mesele vakitsizlik diil. ince şeyler demode gülten abla. kendini geyiğe verir miydin ki 80lerde doğsan sen de? kabayız, çok kaba.
  • şair değiller bazıları. ama gülten akın bir şair, güçlü güçlü, güzel güzel, ince ince, gerçek gerçek bir şair. büyük bir şair değil gülten akın. ama iyi bir şair. bazı büyük şairleri sevemiyorum. gülten akın'ı çok seviyorum, sadığım kendisine ve hiç hayal kırıklığına uğratmadı sadık izleyicilerini. bunu (hayal kırıklığına uğratmamış olmasını) özellikle belirtmemin altındaki kıyaslamaya az yer veriyorum ki ayıp olmasın. bir de "kadın şair" gülten akın, bizim kadın şairimiz. bu da var, nasıl olmasın.
    işte şiir var, gülten akın var, hatırlayıp sevinsek arada, iyi olur gibi geliyor. buralara genellikle küfrü hakedenleri yazıyoruz, şiiri hakedenler de var. hem şiiri hep küfrü hakediyor çoğumuz ve çoğu şey. hepimiz yağmurlu günlere yakışıyoruz, "kimselerin vakti yok ince şeyleri anlamaya" derken kendimizden de bahsetmiyoruz. böyle böyle dua ediyoruz anlayışsızlıkla karşı karşıya kalmamak için, inceliğin çoğunu şiirlere bırakıyoruz ve birazını da karşı tarafa bir sorumluluk olarak hediye ediyoruz.
    yani, bazı geceler ve hatta bazı mesai saatlerinde aklıma gelir gülten akın, okurum internetten, iyi gelir. uzun yağmurlardan sonra okuduğum ilk şiiriydi. çok severim.
373 entry daha
hesabın var mı? giriş yap