şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çalışan bir sistem üzerindeki programınızı güncellerken yaşadığınız korkudur. korkunun nedeni aslında çalışan sistemi simule edememenizden dolayı ortaya çıkabilecek aksaklıklardır. test yazılımınızın olmamasıdır. allaha emanet iş yapmanızdır vs vs...
  • resmen thunderbird'in eşimin bilgisyarında yarattığı korkudur. 2 sürümünü kullanıyor(uz) ve add-on ve görsel nedenlerle 3'e geçmek istemiyoruz. eşime güveniyorum ve onun bir hata yaptığını düşünmüyorum. buna rağmen ve her "update?" sorusuna "never" dediği(miz) halde son 2 ayda 3-4 kez kendiliğinden tb 3 versiyonuna update yaşadık. burada sorun sadece add-onlar veya görsel ile bitmiyor. bir nedenle "master password" belirlediğimiz ve bunu da hatırlamadığımız için her 3'e update yaptığında maillerine erişemiyor. bu nedenle uninstall edip ardından 2 versiyonunu install etmek zorunda kalıyoruz. dün yine aynı şey oldu ve artık kafaya taktım, en kısa sürede update'i asla sormaması için bir about:config ayarı araştıracağım. not: options'daki update yapma seçeneği nedense işe yaramıyor.
  • güncellemeden ziyade asıl korkulan yeniden başlat*'tır çoğu zaman.
  • battlefield bad company 2 yi her açtığınızda hissettiğiniz korkudur, örnek vermek gerekirse son update (r10) 2.4 gb dır ve işlemcinin içindeki yarım kilo çekirdeğe rağmen 1 saat sürmektedir.
  • kırık program kullananların yaşadığı korkudur. güncelleme sonrasında program kırılmış olduğunu farkedecek ve çalışmayı durdurabilecektir.
  • daha da kötüsü için;
    (bkz: güncellenme korkusu)
  • firmware güncelleme sırasında ter bastırır bu korku. çokça aygıtı bu şekilde bozduğumdan mıdır nedir.