• insanların bilinçsiz ve bencil olması. herkes sağlık bakanının önerilerini dikkate alsa, kendini karantinaya alsa biz de çin gibi bu virüsten kısa zamanda kurtuluruz ama olmuyor işte anlatamıyorsun insanlara durumun ciddiyetini. hala insanlar eczaneye "tartınız var mıydııı??" gibi boş sorularla gelebiliyor. biz yok deyince çıkıp yan eczaneye girdi. daha dün biri eczane eczane botox ilacı aramaya çıkmıştı.
  • insanların hala saçma sapan sebeplerden dolayı dışarı çıkarak kendilerinin ve başkalarının hayatlarını riske atması. mesela eczaneye sanki dünyada her şey yolundaymış gibi gelip keratinli saç bakım kremi arayan kadınlar... diş beyazlatıcı arayan erkekler... hala ağrı kesiciyi yazdırmak için hastaneye giden yurdum insanı... çalıştığım yerin ifşa olmaması adına paylaşmıyorum ama keşke burayı bir görseniz. dışarısı cıvıl cıvıl.
  • hava yağmur
  • eşitlik. şöyleki efendim bunu yapabilen insanlar zaten yapıyor nedir yani bilinçli demek istemiyorum çünkü işe gitme mecburiyetinde olan insanlarda bilinçli ama bunu yapmaya yaşamaya ne güçü var ne imkanı ülkenin çoğunluğu aldığı aylıkla bile zar zor geçinirken nasıl kendini riske atabilsin yani 1 aylık süreçte açlıktan ölmek ve borçlardan ziyade 14 günlük acılı bir ölüme tercih zorunluluğu gibi düşünmek gerek. eşitlik için sokağa çıkma yasağı gerek siyasi bir görüş değil bu sosyolojik bir bakış fakat günümüz ekonomisi hazine vb.. türevleri katarsak işin içine sayın başkan erdoğan'ın bunu yapması kendi siyaseti bırakma fermanı gibi bir şey olur çünkü dönüşte ödenemeyen emekli maaşları,sağlık giderli gibi temel oy temelleri %90 ihtimalle sarsılmış olur yani beklediğimiz seçim koltuk sevdası ve insanların olabildiğince iyiliği ve de alınan paraların yerine konulması gibi seçimlerden oluşur gibi gibi şeyler
  • psikolojik destek için görevlendirilen eşimi ,hizmet vermesi adina görev yerine götürüp getirme ile yasağı delmek zorunda kaldik .
  • hala elini kolunu sallayarak korunaksiz gezip saga sola agzini kapatmadan ayi gibi oksuren cahil cuhela takimi.
  • corona hastası yakını olmasına rağmen eczaneye markete maskesiz giden andavallar.
  • laftan anlamayan cahil dangalaklar.
hesabın var mı? giriş yap