şükela:  tümü | bugün
  • 5 katlı okulun en üst katından atlayarak intihar eden, bartın üniversitesi sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu öğretim üyesidir.

35 yaşında pırıl pırıl bir akademisyenin bu şekilde ölmesine kim sebep oldu? bir an önce bulunur ve cezası verilir umarım.

özgeçmişi ve kariyeri link
  • sebep olanların acilen bulunmasını diliyorum. oldu bittiye getirilmesin ya da bir şeylerin üzeri örtülmesin.
  • ölümü tüm tanıdıklarını yasa boğdu. seveni sevmeyeni diye söyleyemiyorum tüm tanıdıklarını diyorum. çünkü onu tanıyan birinin onu sevmemesi mümkün değildi. çok çalışkandı, hayatı başarılarla, ödüllerle doluydu.

çok çalışmak, ülkeye ve bartın'a bir şeyler kazandırmak istiyordu. bir sürü engelle karşılaştı. yeri geldi herkesin içinde rektörle tartıştı, yeri geldi laboratuvarda sabahladı. ama hiç yılmadı. bartın üniversitesi'ne ve öğrencilerine her anlamda katkısı oldukça fazlaydı. fakat karşılığını alabildi mi? 2016 da doktorası biten başarılı bir öğretim görevlisine neden dr. öğr. üyesi sıfatıyla çalışmasına müsaade edilmedi? neden bartın üniversitesi'ne gelen çoğu öğretim üyesi tokat gop üniversitesi geçmişi olanlardan seçilirken kendi personeli dışlandı? üstelik de türkiye'deki herhangi bir üniversiteden kabul alabilecek potansiyelde biriyken.

öğrencileri de ona gönülden bağlıydı. her ne kadar "eğitimde merhamet vatana ihanet" mottosuyla dersleri öğrenciler için zor geçse de hiç kimse güneş hocanın kendilerine olan katkısını göz ardı edemez. sadece kendi bölümünden değil farklı fakültelerdeki öğrencilerle bile ortak çalışmalara girişip onların da hayatlarına dokunmuşluğu vardır.

velhasıl kelam ülkemiz önemli bir değerini yitirdi. fakat neden? güneş hocaya bu kararı almasını sağlayan sebep neydi? sorgulanması gereken çok şey var. allah geride kalanlara sabır versin.
  • çok yüksek ihtimalle mobbing yüzünden intihar etmiş olduğuna inandığım merhum akademisyen. üniversitelerdeki mobbing yüzünden hayattan soğumuş, işini yapamaz duruma gelmiş o kadar çok insan tanıyorum ki.
    doktorasını 2016 yılında bitirmiş ama ünvanı hala öğr. gör. dr. oysa çoktan dr. öğr. üyesi kadrosunda olması gerekiyordu. baktım çokça yayını var ama kadrosunu vermemişler. mevcut sistem işini yapanı değil yalakalık yapanı tutuyor çünkü. hak yiye yine insanları ölüme sürükleyen sisteminizi ayrı sistemdeki kan emicilerinizi ayrı .....(siz anlayın)

edit: lütfen başlığı up layın gündemde tutun belki birilerinin dikkatini çeker de muhataplar sorgulanır.
  • kadını tanımıyorum fakat ünvanına takılı kaldım. ülkede ahbap çavuş kapitalizmi olduğu müddetçe ülke sittin sene adam olmaz, üniversiteleri de aile şirketlerine çevirdiniz efendiler.!!
  • çok yazık. böyle insanlar aşırı duyarlı olur, kendisinden çok ailesini ve dostlarını düşünürler. intihar ederek onları derin bir kedere boğacağını bildiği halde intiharı seçmiş ki, varın siz düşünün üstüne ne kadar gittiklerini.
  • güneş hocanın özgeçmişine baktım gerçekten bulunduğu konuma göre çok çok başarılı bir hoca. ama ne yazık ki hala meslek yüksek okulunda dr. öğretim üyesi (eski adıyla yardımcı doçentlik) kadrosu bile verilmemiş. eğer intihara sürüklenmesinin ardında buna ilşikn en ufak bir durum bile varsa bunun mutlaka hesabı sorulmalı. abidik gubidik dergilerde 1-2 yayınla ünvan kapan torpillilerin yanında güneş hoca gibi parıldayan hocalarımızın kadrosuz kalması ve bunun sonucunda psikolojik olark yıpranmaları kabul edilemez.