• herkes moleskine diye sayıklayadursun, defterin her türlüsünü çıkararak gönlümü fetheden kağıt markası. ciltli ve sert kapaklı defterlerinde ne kadar gözüm kalsa da en sık kullandıklarım genelde tek ortalı- dikişli ince eskiz defterleri. fiyatları da daha uygun. moleskine gibi 150 lira verip çizmeye kıyamamama sebep olmuyor. benim için kendisi tam bir, eee siz fularlılar nasıl diyor, evet, lovemark.
  • suluboya ve pastel boya resim için kağıt ve defter araştırırken keşfettiğim ve bir kaç ürününü gözüme kestirdiğim alman kağıt üreticisi. ürün çeşitliliği ve kalite açısından oldukça tatmin edici olduğunu tahmin ediyorum. kullandığımda edit gelecektir.
  • 1584 yılında bu yana kağıt üreten şirket.

http://www.hahnemuehle.com/
  • özellikle sanatçılar için farklı ve kaliteli, klas kağıtlar üreten alman menşeli kağıt firması.

baskı resim sanatçıları, illüstrasyon sanatçıları, ressamlar, çizerler açısından en değerli kağıtlardır. keten, çuha, kanvas, bitki gibi lif dokuları olan kağıtların gramajları genelde ağır ve çoğunlukla el yapımı kalitesindedir.
  • bugün suluboya için bu markanın defterini aldım. sayfaları kalın, dokulu. ben suluboya yaparken 300 gr’lık kağıt kullanıyorum, bu yeni aldığım ise 200 gr. umarım suyu, boyayı tutar ve renk dağılımı iyi olur. ama şık bi deftermiş. çizim yaptıktan sonra editlerim.
hesabın var mı? giriş yap