• kaybedenler kulübünden öğrendiğimiz kadıköyde minibüslerin geldiği sokağın bi paralelinde takılan gece 1den sonra gelen köfteci...
  • 'hakki'nda bu kadar az girdi olmasina sastigim ve bundan da bursa fen'in sozluge takilmadigi sonucunu cikardigim baslik. cunku her bursafenlinin hakki baba icin soylicek sozu vardir.
    hakki baba diyince ilk aklima gelen soz "- lan olum lan, siz hala uyuyonuz mu lan"
    gece gunduz calisip bize daha iyi yemekler yedirmek icin cabalayan,
    nasil idareci olunmamasi gerektigini uygulamali olarak bize ogreten biricik mudurumuz.
    gazlanma potensiyelini kesfeden ogrencilerin "hakki baba" seklinde hayatimda gormedigim ucmuslukta tezahurat etmesiyle acaip bi ego tatmini yasardi cogu sabah, netekim bu ayinlarin hicbirine katilmamisimdir. okul binasini tek basina insa ettigi rivayet edilir. zaten bunun dogrulugunu cussesini gordugunuzde hemen anlarsiniz. daha sonra da formunu sabahlari yatakhaneyi basarak koknal gibileri uykulu uykulu kaldirip gures tutarak korumustur. dogum yerinin artvin olmasiyla alakasi var midir bilmem her turlu abuk sabuk mani seklinde kafiyeli soz turetmekte ustune yoktur. demokrasi ve tutarsizlik abidesidir. kantinde yapilan toplantilarda saatlerce suren tartismalar sonucunda alinan kararlari daha bi saat gecmeden bi kac ne idugu bilinmez joni donu giymis durzunun gazlamasiyla degistiriverir. soylenecek soz bitmez onun hakkinda, her seye karsin persembeleri hayatimda yedigim en guzel kizarmis tavugu bizden esirgemeyen degerli egitim savascisi.
    (bkz: bursa fen lisesi)
  • (bkz: baba hakki)
  • (bkz: hakkı bulut)
  • bursa fen lisesi'ni bursa fen lisesi yapan adam.
    her konuşması "hakkı baba" tezahuratlarıyla bölünen şahsiyet.
    (hiç unutmam, okulun ilk günü, ilk konuşma yapılacak, hakkı baba çıktı, 5'ler 6'ler bir tempo başladı "hakkı baba". tabi biz ne olduğunu anlamıyoruz)

dünyanın en komik müdürü (bir öğretmenler günü kutlamasında bütün velilerin önünde karete kıyafetleriyle va yalın ayak, etrafında bir kaç çekirge, herkesin arasından geçip sahneye çıkarak boy göstermişti kantinde)

ilk görenlerin hep amele sandığı, bir elinde kazma bir elinde kürek, okulun tüm inşaat işlerini kendi yapan insan. (matematikci anlattıydı: "okula ilk gelişim, bayçeye girdim, orda elinde kürek çalışan 1 amele vardı, ameleye sordum müdürün odası nerde diye. o da burayı gösterdi. sonra başladım müdürü beklemeye. bir baktım karşımda aynı adam. meğer hakı abaymış sonradan alıştık")

öğrencileri haraca bağlayan, ödemeseniz bile, okulla ilişkinizi keseceğiniz gün hepsini toptan alan, ekonomi bakanı olsa türkiye'yi düzlüğe çıkarabilecek şahsiyet.

hakkı babadan özlü sözler:
    banyodan çıkan öğrenciye: "hooop koçuuum, takımlar açıkta kalmış"
    tuvaletlerin kirli bırakılması üzerine:
    "elin oğlu dünyadan, uzaydaki küçücük bir noktayı isabet ettiriyor, siz şu kadar yerden tuvalet deliğini isabet ettiremiyorsunuz."
  • bursa fen lisesinin efsanevi müdürü. bir rivayete göre de okula amele olarak girip daha sonra yüksele yüksele müdür olmuştur. müdür oldugu halde okulun bilimum amelelik işini fırsat buldukça (genelde her gün) yapan alçak gönüllü 'baba' şahsiyet. her konuşması 'hakkı baba' tezahuratlarıyla kesilir ve dünya üzerindeki gazlanabilitesi en yüksek iki üç kişiden biridir.
    hakki babadan bir ozlu soz daha:
    (bos derste ranzada yatan ogrenciye)
    dersler boş
    isler hoş
    koş babam koş.
  • türkiş terminatör(ama iyi niyetli,huyuna gidildiği sürece tabi:))
    tatillerde eve birkaç gün önce gitmeye asla izin vermemeye çalışan adam(gaza getirirseniz o ayrı)
    öğrencileri için canını bile verir.
    (bkz: bursa fen lisesi)
  • ayni anda alti kisiyle el sikisabilen saygideger müdürümüz.
  • bir zaman saint benoit'da* çalışan, çatıya kaçan topları akşam toplayıp sabahları tekrar tekrar satan hizmetli.*
  • kız - erkek ilişkilerini pek sevmeyen, konusurken görürse kovalayan, hızını alamazsa genelde elemana tekme atan müdür. okulda çift populasyonu arttığında hepsini bir sınıfa toplayıp kendi gençliğini ve evliliğini anlatmışlığı, örnek verip bizi doğru yola sevketmek istemişliği vardır (?) zamanın bir müdür yardımcısının şu sözleri olayı özetler ;

- şu adama görünmeden dolaşın diyorum size !? bak konuşcak şimdi 2 saat gene.

fena bir adam değildir, iyidir iyi. onsuz bursa fen, domatessiz pilav gibi olurdu.
hesabın var mı? giriş yap