• halinin uzerine serilmek suretiyle evinizde ki halinin kirlenmemesini saglayan pike.

eve geldigimde beni once soka sonra dumura ugratmis nesnedir ayni zamanda. zaten halihazirda evlerimizde hali kullanirken halinin ortusune ne hacet efendim. madem hali kirlendiginde yikamasi zor oluyor o zaman hali ortusu dedigin menem seyi kullan hali yerine. evlerimize aldigimiz abidik gubidik nesneler cogaldikca bogulayaziyorum * artik. zannimca yakinda evlerde insanlar yerine sadece esyalar oturacak, insanlara yer kalmayacak.
  • kendisi bizzat bir ortu olan halinin ortusudur, akillara zarardir, cilgin turk annesinin level atlama ibaresidir. bunu seren donussuz bir yola girer.
  • ona savan denir.
  • bahse girerim bu saçmalık dünyanın başka hiçbir yerinde yoktur.

(bkz: kirleniyor efendim durduramıyoruz)
    (bkz: halıyı ne sikime aldın afedersin)
  • saatlerce desenini beğenemez, dükkan dükkan gezer, zor bela karar verir ve dünyanın parasını ödeyip halıyı alır. sonra hiçbir şey olmamış gibi ne idiği belirsiz bir örtü alıp o binbir emekle örülmüş halıyı halkın kullanımına kapatır. evdeki halıyı koruma ve kollama kanunu var sanırım. bir yeni gelin atasözü der ki "evi gösteren halı ve perdedir". sanki evin içinde şarap kadehi ile dolaşıyoruz anasını satayım.
  • zaten mantık olarak "yer örtüsü" olan şeyin üstüne örtülen örtü.
    insan merak ediyor, bi de bunun üstüne örtü arar mı yeni gelinler..
    sonra onun üstüne de, onun üstüne de derken, "türk ev kadını" için hedeflenen delilik mertebesine 10 yıl yerine 1 yılda gelmeleri mümkün bence.
  • bebek sahibi olduktan sonra gereksizler listesinden gerekliler listesine aldığım başka bir eşya daha.

çünkü halı her sene yenisini alamayacağınız pahalı bir şey ve ben 2 yaşında çocuğu olan biriyim. baktım hergün halı siliyorum ve artık bağzı lekeler - keçeli kalem gibi - çıkmıyor, haliyle kötü görünmeye başladı. ortada yıkandıkça ve orası burası silindikçe mayoyla yanmış gibi görünen bir halı var. ne yapacaktım, halı örtüsü alacaktım. yıka geçir. bağzı şeyleri tüketiciler olarak aslında gizliden talep ettiğimizin de bir gerçeği, arz talep meselesi.
  • varligindan bugun haberdar oldugum nesne. hali karsiti bir insan olarak halidan daha da gereksiz oldugunu dusundugum icat.
  • 8 aylık bir bebeğim var. ve emeklemeye başladı. odadaki halımız çok küçük olduğundan büyük bir halı alalım ki çocuk rahatça dolaşsın üşümesin dedik. halıyı almakla kurtulamadık tabi. halımız deli gibi yün çıkarmaya başladı. bir süre üzerine çarşaf serdik ama olacak gibi değil çarşaf kayıyor halıyı tam kaplamıyor falan. en iyisi bir halı örtüsü alalım dedik. halı örtüsünün de türlü çeşitleri var. ilk karşıma welsoft halı örtüleri çıktı. bunların kumaşı polar gibi peluş gibi ama yukardan bakınca halı gibi görünüyor. bir de ultrasoft, kadife ipek gibi cinsleri var ama bizdeki halı hafif kabartmalı olduğundan çok ince bir örtü almak istemedim. en son instagramda kirlentimhomeadında bir sayfa buldum. krem renk diye adlandırdıkları bir örtü modeli beğendim. dm den fiyatını öğrendim. 125 tl kapıda ödemeli şeklinde bilgi verdiler. örtünün renginin ekru olduğunu söyledi bana yazan kişi. biraz kararsız kalarak ürünü aldım. ürün elime geldi ve bembeyaz bir örtü gelmişti. kendilerine değişim için mesaj attım ama yapamayacaklarını ifade ettiler. adresleri yok. isimleri cisimleri yok. ptt kargo görevlisine parayı verdik gitti. defalarca yazdım sonra cevap bile vermediler. şikayet etsem kimi nereye edeceğim. sakın internet üzerinden tekstil ürünü alıp benle aynı hataya düşmeyin. hele ki instagram üzerinden hiç almayın derim. çünkü instagramdaki birçok alışveriş sayfası bu şekilde çalışıyormuş yasal dolandırıcılık bir nevi. ben örtünün üzerine bir bardak soğuk su içtim.
  • hali hazırda elde olan babaanneden kalma eski tip desenli halı sorunsalının , değişik desenli ve renkli çeşitleriyle çözülmesini sağlayan hede. gerçekten karamsar halıları ferah bir görüntüye kavuşturuyor, değiştir değiştir kullan. sıfırdan almak istesen halılar dünya para.
hesabın var mı? giriş yap