• winston churchill ve kral v. gerorge'un seviyor olmasından dolayı vardır bir hikmeti dediğim ama red label ayarında çıkan viski markasıdır. sanırım firma londra firması olduğu için siyasi bir tercihle bu markayı içiyorlardı, yoksa single maltların olduğu bir coğrafyada kim blended viski içer.
  • viskiden anlamayan misafire ikram edilebilecek içkidir. klasman olarak red label, vat 69 tarzı viskiler klasmanındadır. yani ucuz ve banal kategoridedir. kalite olarak nispeten klasmanında fena bir yerde değildir. ağır alkol kokusunun etkisinden kurtulmak için 2 damla su serpilmesini ve en azından bir 5 dk beklenmesini öneririm. çok bekleyince ise tadı baharatlı suya dönebiliyor. karakteristik özelliği çok olmadığı için tatlı vs gibi aperatiflerin içine de katabilirsiniz.
  • red label'den ve jb'den içimi kolay, bence tadı chivas regal'den kötü viski.

ha viskiden çok anlamam orası ayrı.
  • 100 günde entel olma rehberi ne eklenmesi gereken viski . cidden red label ayarında bir viskidir ancak adının az bilinmesi nedeniyle ''hankey bannister içiyorum jack daniels'dan hiç hazetmem'' tipi cümleciklerle karşı taraftan olumlu tepkiler alma ihtimali kesindir .
  • f/p viskisidir. yurda dönerken alınacaklar listesinde üst sıralardadır.
  • bu gece kendisi yarenlik etmektedir.
  • dün sarp sınır kapısı freeshop’undan aldığım viskidir. viskiden çok anlamam ama 100’lük 43 tl’ye geldi. tadı da içtiğim diğer viskilerden farksızdı. yani demem o ki bence 200 lira vermeye gerek yok. 10 üzerinden 7 veriyorum.
  • tadı, evimdeki çok ucuz ve çakma duran bir viskiyle benzer tada sahip olan viski. bir jack tokluğunda değil. çok da kolonya gibi değil ama kolonya tadı ve kokusuna çalıyor gibi. ayrıca hayvani alkol oranı var galiba, sabah bir şeyler atıştırmış olmama rağmen demin 3-5 yudum tadına baktım yeni gelen şişeden, 15-20 dakika içinde çarptı. viskinin bu kadar çabuk çarpmaması lazım bence. yani etil alkol tüketiyormuş gibi hissetmemeli insan. neyse, hediye geldiği için çok da bir şey diyemiyorum, fena değil ama ben yıllardır en standart olarak jack daniels içen biriyim (daha iyilerini de tattığım olmuştu), onun tadına pek yaklaşamıyor. viski en nihayetinde. :)
  • free shopta 6 euro olan viskidir. merakimdan aldim, viski icerken adetimdir once bir bardagi koklarim sonra icerim. bir kadeh doldurdum kokladim nerdeyse kusuyordum o kadar kotü alkol kokusu var. arkadaslar yillanmadigi icin tadinin farkli geldigini soylediler. valla bir kadehi zor bitirdim.
  • hiç de fena olmayan viski, tek de içiliyor başka şeylerle de. tekilayı andıran bir tadı var limonla da denedim çok da iyi oldu.
hesabın var mı? giriş yap