• p.s. i love you'da da oynamıştır.

dün akşam istanbul kongre merkezi'nde süper bir konser verdi. sağolsun buyrun öne gelin demese neredeyse 20 yıldır kendisini canlı dinlemeyi bekleyen biri olarak gözüm açık gidecektim. zira istanbul kongre merkezi denilen mekan epeyce büyük, arka sıralardan bit kadar görünüyordu. konserin geri kalanını 2 metre ötesinde seyrettim ve bodyguard'ları falan aşarak sahneye atlayıp sanatçılara sarılan fan'ların hangi güdüyle hareket ettiklerini gayet net anladım.
    tam hayalimdeki gibiydi, çok yakışıklı, çok şeker. bir de konserin sonunda imza alabilseydik süper olacaktı ama olsun, çektiğim fotolara bakar dururum artık. türkçe teşekkür ediyorum diyemiyormuş, kapalıçarşı esnafının kendisine "tea sugar in your room" kelimelerini hızlıca söylerseniz teşekkür ediyorum'a benzer bir sound yakalarsınız geyiğini yapmamalarına şaşırdım.

çok yakışıklıydı yav, 30 yaşından sonra odama poster astıracak bana kerata.
    gönül isterdi ki fly me to the moon ve it had to be you da söylesin ama artık bir dahaki sefere.
  • o değil de, ikm'de gerçekleşen konserinin izleyicileri arasında erkut taçkın vardı. konser çıkışı "konsere geleceğinizi bilseydim long play'inizi yanımda getirir, imzalatırdım.. neden artık nardis'te çıkmıyorsunuz?" diye sordum. hala olayın etkisindeyim..
  • yerinde duramayan, firlama bir adam bu kadar mi icli sarki soyler. uc kizi varmis, babasi da emekli olup new orleans'ta harry connick senior adiyla sahneye cikiyormus. kanada soguk muydu sorusuna, "evet o kadar soguktu ki penisim bir torba dugmeye dondu" cevabiyla muhafazakar amerikalilarin tepkisini almistir.
  • amerikalı, 11 eylül 1967 doğumlu beyaz cazcı: piyanist, şarkıcı, aktör, insan hakları savunucusudur.
    müzige başlangıcında 40’lı, 50’li yılların funk ve blues’lerin seslendirmişse de; son yıllarda, piyanoda new orleans cazının klasik metodolojisi haline gelen krewe of orpheus’a dönmüştür. bu metodla 2003 yılında kayda aldığı, ilk solo albünümden 15 yıl sonra, caz albümü other hours; aynı tarzdaki en son albümü ise, "your sons"’dur. geçtiğimiz mayıs'ta geldiği istanbul'da, diğerleri yanında bu son albümündeki eserleri ve özellikle "besame mucho" yorumuyla gönüllerimizi fethetmişti; bu son albümünde yine kendisine (saksafonla) eşlik eden branford marsalis’dir.
  • kendisi çok yakisiklidir. sonra sesi harikadir. sonra müziği bir başkadir. jazzdir. sevilesidir.
  • frank sinatra'nin gencligine hem tip hem de ses tonu olarak benzetilen caz piyanisti ve sarkicisi.
  • walt disney'in simply mad about the mouse çalışmasında çılgın bir beverly hills partisi fonuyla the jungle book uzun metrajlısının mükemmel parçası the bare necessiteis'i seslendirmiştir.
  • songs i heard adlı çalışmasıyla mary poppins, peter pan, wizard of ozgibi müzikallerden derlediği çocuk şarkılarını caz parçalarına çevirmiş büyücü.
  • fasulyeden cazci

(bkz: kerem gorsev)
  • ilah
hesabın var mı? giriş yap