• children of bodom'un 7 ocak 2003'te piyasaya sürülecek olan albümü.. albümün kapagı bundan önceki tüm bodom albümlerinde görmeye alıskın oldugumuz gibi tek renkten olusmakta: kırmızı

albümü olusturan parcalara gelince, su sekilde sıralandıgını söyleyebilirim:

needled 24/7 4:08
    sixpuonder 3:24
    chokehold (cocked 'n loaded') 4:12
    bodom beach terror 4:35
    angels don't kill 5:13
    triple corpse hammerblow 4:07
    you re better off dead 4:01
    lil' bloodred ridin' hood 3:25
    hate crew deathroll 3:33

ayrıca "bodom beach terror" adlı parcada, grubun ismini almasını saglayan,60'lı yıllarda bodom gölü sahilinde (o zamanlar birden ortadan kaybolan) genclerin cesetlerinin bulundugu, vahsetengiz olay anlatılmakta *..
  • gayet ho$, gayet yarmıs children of bodom albumu. adamlar yeteneklerini sonuna kadar kullanmıslar super sarkılar cıkmıs ortaya.
  • adamlar yine yapmış dedirten albüm.
  • needled 24/7' de resmen clean vocal duydugumuz children of bodom albumu.*
  • albume ismini veren sarki.

sozleri su sekildedir:

hey! don't tell us what you want,
    cus we don't give a fuck about you and your kind.
    you! you better take a step back where ever the fuck you came from.
    no! you aint one of us and to be a tag along you're too ugly and blunt.
    why?! is it do hard to get that we don't need you, stupid cunt!

if you don't know how to resent one another, to gain the new form
    of power, it'll get in to the point where no one gives a fuck what
    you may think of us or what you may not.

stop! are you ever gonna stop tryin' to be on the way that we wanna go?
    fuck! it's pissing the fuck out of us when you don't understand the word "no"!
    now, you're tellin' that you'll win the war that's only battled cus you're
    too dumb to die. that's right! you can take your war and shove it up your ass,
    then close your eyes and say goodbye.

if you don't know how to resent one another, to gain the new form
    of power, it'll get in to the point where no one gives a fuck what
    you may think of us or what you may not.

we're the hate crew, we stand and we won't fall...
    we're all for none and none for all.
    fuck you! we'll fight 'til the last hit
    and we sure as hell aint taking no shit!
  • bu parcanın nakarat kısımları acayip derecede grindcore, speed trash etkilenimli geldi bana, hatta direk birilerini anımsattı*. neyse bunlar cok da önemli degil, sonucta hakkaten de güzel parca, güzel albüm hate crew.

bunun dısında, albüm olarak degerlendirecek olursak söyle; bazı parcalarda yeni egilimlerin getirdigi farklılıklar direk göze carpıyor* ancak hala bir bodom soundu var belirgin bir sekilde. ayrıca bu belirgin bodom soundunun, "birbirinin aynı sarkılar yapmak" olarak degerlendirilmesi büyük bir haksızlıktır. yaptıklarının, "sürekli kendini tekrar" etmek degil, hic duymadıgınız bir parcalarını ilk kez dinlediginizde bodom bu ya diyebilmenizi saglayan, "kendilerine has bir tarz olusturmak ve bunu korumak" olarak degerlendirilmesi daha dogru olacaktır.. ha böyle yapayım derken, sadece kendini tekrar edenler yok mudur? vardır ama bodom bunlardan herhangi biri olmayacak kadar kaliteli ve hakkaten iyi bir gruptur.. aksi oldugunda ısrar etmek ısteyen elbette ki ısrarlarına devam edebilir ancak sahsen, en azından onlar bazılarının yaptıgı gibi* "yenilik yapıyorum" ayagına bilmem kac yıldır deli gibi beklenen albümleri, koca bir hayal kırıklıgı haline getirmiyorlar ; ve sonucta herseye ragmen onların bu yaptıklarına "kendini tekrar etme" denilecekse, evet ben tekrarı hice yegliyorum , ve bodomun bu son albümünü de severek, begenerek dinliyorum.

(konuyla alakadar olarak: reroute to remain)
  • bu albümün bonus parcasının ismi ise silent scream dir*
  • children of bodom un tarzının en iyisi olduğunu bir defa daha gösteren; içinde bırakın kötü bir şarkıyı, kötü bir riff bile barındırmayan; 'bu adamlar hep aynı şeyi yapıyo','zaten tarzlarıda çok öte bişey deil çok basit bir müzik' diye vidi vidi edip ahkam kesen bir yığın dallamayı göt edebilecek, suratlarına tokadı bırakın yumruk gibi inen, tabiri cazise altı okka taşşaklı, gaz ötesi mükemmel albüm.
  • daha önceleri pek sevmeme rağmen children of bodom u bana sevdirmiş albumdur...
hesabın var mı? giriş yap