• https://m.youtube.com/…nel/ucvxqmoqt18qukt3exiyjz_g

aşmış aşçı. içli köfteler, pizzalar, kekler pastalar, börekler çörekler, ne ararsan burada. gel vatandaş geeeel!
  • hatice hanım sayesinde, eşim harika yemekler yapıyor. hakikaten sağ olsun var olsun; bugün karnıbahar yedim o derece.
  • kadının adını gördüğüm an burnuma fırından yeni çıkmış poğaça kokusu geliyor.*
  • bugün donut tarifi için türlü amerikan yemek blogunu gezip, çeşit çeşit recipe baktıktan sonra yine baktım hatice hanımın kanalındayım. en geleneksel amerikan tarifinde bile onunki kadar güzel kabaran ve yumuşacık olan donutlar göremedim. ellerine sağlık hatice hanım, sen çok yaşa!
  • bu akşam kıymalı beyaz fırın poğaçası tarifi ararken aklıma geldi, instagram hesabına baktım. uzun süredir tarif paylaşmamış. insanlar lüzumsuz yorumlar yapınca da dünyanın en nazik ve samimi açıklaması için bir post paylaşmış.

neden paylaşım yapmadığını çeşitli yorumlara baktıktan sonra farkettim. ama bu duygusunu açıklayışı o kadar doğal ve tertemiz bir üslup ileydi ki yemeklerinin nasıl bu kadar güzel olabildiğini de aslında açıklıyordu. ahlakının güzelliği yaptığı yemekleri de güzelleştiriyor. bakın ekşideki başlığında bile tek kötü yorum yok.

hatice hanım seni ve tariflerini seviyorum, inşaallah çok daha mutlu ve huzurlu olduğun günlerde yine paylaşımlarına devam edersin.
  • birçok tarif veren kişinin, yemeklerinin aslında yenmeyecek kadar lezzetsiz olduğunu düşünüyorum.
    öyle şeyleri öyle şeylerle karıştırıyorlar ki, o karışımın lezzetli olma ihtimali yok.
    bu ablamızın verdiği tarifler ise kesinlikle müthiş.
    netice gayet lezzetli oluyor.
  • eskiden fırsat buldukça tariflerini deneyip beğendiğim, bir süredir yemek işlerine ara verdiğim için unuttuğum, bugün yeniden baktığımda işi epey büyüttüğünü ve tanınırlık kazandığını farkettiğim, hatice mazi isimli samimi, tabii ve içten bir hanımın çok çeşitli ve lezzetli yemek tarifleri verdiği youtube yemek kanalı.

başarısını avokadolu, oreolu, kinoalı tarifler yerine, muzlu rulo pasta, peynirli çörek, etli dolma gibi herkesin her zaman canının isteyebileceği, normal tarifler yapmasına ve doğallığına borçlu olabilir. fakat hamurlu tarifler fazla ağırlıkta, kontrollü olmakta fayda var.

herhalde dahi anlamındaki de'yi ve soru eklerini bitişik yazmasından rahatsız olmadığım tek insan kendisidir*. youtube kanalının ismi hatice mazi olarak değişmiş, sözlük başlığı da değişse iyi olur.

bunları yazarkan kendisinden denediğim tarif yeni fırından çıktı, güzel kokuyor, ben gider...

ayrıca (bkz: #39897357)
  • haticenin zengin ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir kadın olmasından kaynaklanan durum. kimin parasıyla kime kuma getirecek adam?
  • kerata yavuz biran önce büyüse de sahalara geri mi dönsen ablacım. youtube öksüz :(
hesabın var mı? giriş yap