• ya efendi adamlar da biraz sıkıcı oluyor. o yüzden yerinde tercih. sıkıcı olmamak lazım.
  • sene olmuş 2018 hala aynı yerdeyiz. ben ona yanıyorum :)
  • bütün hatunları genellemeyen bir önermedir.

yada yaş grubuna göre değişebilir.

fakat efendi adam, açık ara öndedir kanımca.

zaten bahsettiğiniz piç adamlar hayatımda var olamadılar.
    neyse konumuz bu değil
  • ulan bu tespiti kim yaptı kim hayatımıza soktuysa onun ben taa beynini sikeyim.

yıllardır ekşideki saçmalıklarıgöz ardı ettik belki ama bilinçaltımıza öfkemize nasıl işlediyse, yıllar önceki halimle şimdiki halim arasında büyük bir odun farkı görüyorum.

hayatınıza giren çıkan kadın sayısıyla da biraz orantılı olabilir ama belli bir doyuma ulaştıktan sonra sanırım artık hiçbir şey umrunuzda olmuyor.

ben bu kadar vurdumduymaz bir insan olmadım şu son bir kaç senedir.

bu mudur abi! bir şeylere ulaştıktan sonra umursamaz olmak, ilgi göstermemek midir piç olmak. sırf kadınlar kendilerini sahiplenen kıskanan onların canını acıtan ( fiziki değil duygusal ) erkekleri sever mottosunu göre göre bambaşka bir kimliğe bürünmüşüm farkında değilim.

amk senin sözlük!
  • bunun ikisi bir arada olanı yok mu la? fazla piç olanına o.ç, fazla efendi olanına da sümsük diyoruz biz.
  • genç bir kadının efendi erkek tercih etme olasılığı epey düşük. kanın kaynadığı zamanlarda genel olarak macera arayışı ve heyecan önemli bir tetikleyici olduğundan piç olan her zaman daha caziptir. hemen her duyguyu her an yaşatır. sınırları zorlar. daha önce düşünülmeyeni düşündürür. hissedilmeyeni hissettirir ve yaptırır. çoğu zaman pişmanlıklar yaşatır ama verdiği haz o pişmanlıklara baskın geldiğinden yeniden ve yeniden hep aynı noktaya gelinir.

efendi olanın çekiciliği daha spesifiktir. bir kadının tercihi olabilmesi için çok daha dolambaçlı yolların yürünmesi gerekir. piç olan uyumsuzluktan beslenirken efendi adam mutlak bir uyum gerektirir. zordur. ilk bakıştaki sıkıcılıkları en büyük dezavantajlarıdır. sonrasında da büyük bir derinlik vaadetmezler ama huzur, dinginlik ve sadakatin de merkezindedirler.
  • genel yapı olarak efendi ya da piç olmaz insanlar, bazıları sürekli piç bazıları aralıklarla piç olur. ve genellikle sizi istemeyen kadınlara en efendi halinizle yaklaşıp kaybedersiniz. sizi isteyen bir kadının yanında zaten piçlik tavandır. uzun lafın kısası bir şekilde rolünüzü tetikleyen kadındır.
  • sanırım burada ki durum şu; efendi erkek bir kadını asla terk etmiyor, üzmüyor ve kadın, erkeği kaybetmekten korkmuyor. bu durum kadında iç güdüsel olarak, ben bu erkekten üstünüm, bu benden düşük seviyede algısı oluşturuyor. işte piç dediğimiz adam da, kadını tam olarak bu noktada kazanıyor. kadını kaybetmekten korkmuyor, hayatının merkezine onu almıyor ve başka seçeneklerinin olduğunu ona gösteriyor. aynı kadında bu sefer bu benden üstün ve diğerinden güçlü düşüncesi oluşuyor. bu da kadını ikincisine bağlanmaya yöneltiyor.
  • kadınlar içgüdüsel olarak piç erkek sever, mantık olarak efendi erkekleri tercih eder.

piç erkek bugün bakıldığında psikopati içerisinde değerlendirilebilir. peki bu psikopati ne işe yarar?

ilkel çağlarda psikopati doğal çevre yönünden daha avantajlı bir etmen. doğaya ve çevreye karşı vahşi ve mücadeleci bir karakter oluşturur. ayrıca psikopatiye sahip erkeklerde üreme ve cinsellik konusu daha baskındır. bu da nesli devam ettirme konusunda bir avantajdır.

ancak, günümüz toplumunda bu çağ dışılık ve modernliğe aykırı olduğu görüşü hakim olduğu için, bu genlere sahip kişiler baskılanarak azalmaktadır. günümüz toplumunun ahlak kurallarına göre aslında gen birikimi ve gen havuzunun gidişatı değişmektedir.
  • bunun ergen yaşlar dışında doğru olduğunu düşünmüyorum. ergen yaşlarda bunun sadece kadınlara has bir şey olduğunu da düşünmüyorum. zira erkekler de o yaşlarda efendi kadınlar yerine efendi olmayanları tercih etmektedir. ergen yaşları atlatan insanlığın her iki türü de daha aklı başında insanlarla birlikte olmaya özen gösterir. sözün özü her yaşın kıymetini bilin, içinizden geldiği gibi yaşayın.
hesabın var mı? giriş yap