• biliyorum başlık kötü oldu ama o zamanları başka türlü ifade edemedim.sanırım 2005-2006 yılları.

tanım:ölürüm hasretinle'yle devam eden güzel yıllardır.
  • telefondan 'tüpçü'yü dinleyip deli gibi güldüğümüz yıllardır.
  • ilgili haber için tık tık.
  • bu şarkı okul servisinde, telefondan dinlenirdi. kızın sevgilisi intihar etmiş ona yazmış diyen, kız hayalet görmüş diyen, kızı hayalet sikmiş diyeni bile vardı o yıllarda.
  • herkesin "bizim okulda o kız sevgilisi ölmüş" deyip, ortamdaki muhalifin "yalanmış o ya açıkladılar" diyaloglarının muhakkak geçtiği yıllardı.
    şarkının sonbahar-kış zamanı çıkması sebebiyle derin bir grilik hatırlıyorum o döneme ait. bir pesimistlik bir isyankarlık, zaten kızın sevgilisi de ölmüş diloy diloy yar'lık. bir de hi5 vardı o zamanlar.
  • parçayı kızılay samatya'da ilk defa arkadaşımın telefonundan dinlediğim yıllardır. adam üşenmemiş indirmişti..tabi o zaman çok zordu öyle parçayı indirecen de dinleyecen...adam üşenmemişti tam tamına 3.485 mb; ama parça hayalet sevgilimdi...gerçekten orda hayal et mi diyordu yoksa hayalet mi diyordu hep bi muammaydı? hala muamma bilmiyorum amk hayal et mi diyo yoksa hayalet mi diyo? neyse artık kız hukuk okumuştu heralde en son albüm yapmicam falan diyip albüm çıkarmıştı bu da böyle bi anıydı sözlük siktir et.
  • benim çok yanlış anlamış olduğum yıllardı. lisede sürekli sevgilisinden ayrılıp ağlayan, arkadaşları tarafından tuvalete götürülen güzel kız bir sabah tahtaya şarkının sözlerini yazmaktayken, bir şeytan dürtmesi sonucu sormuştum "ne o şiir mi yazdın?" diye. o da bana uzaydan düşmüşüm muamelesi yaparak hikayeyi anlatmıştı. lakin götümle dinlediğimden, ben uzunca bir süre merhumu kız sanmakta milletin iki katı hüzünlenmekteydim. ne vardı be kızım intihar edecek! şarkı da işte o ölünce meşhur olmuştu. ne yazıktı, millet de arsızca dinliyordu ama kız gitmişti artık.

asdfg adeta katıksız bir salağım ya. şarkıdan tiksindiğim için sözleri dikkate almamam normal diyelim hadi...
    yok abi yok ya açıklama yapamam bu angut yıllarıma.
  • telefonun kızılötesiyle şarkı yollanan yıllara tekabül eder.
  • akabinde üstümüzden kuş geçen yıllardı.* aynı yıllar "aslında grup seks and dirt'miş o"lu da geçti.
  • ''nokia 7610'la şarkı dinleyen kız'' olduğu yıllardı. etrafında en az iki üç kişi olurdu. malum parça açılırdı; herkes üzgündü. hikaye anlatılır, sanki yas tutuluyormuşçasına dinlenirdi. hemen ardından başka bir hikaye daha anlatılırdı;
    - bi adamla bi kız motosiklette gidiyormuş...
    - eee?
    - adamda kask varmış, kızda yokmuş.
    - eee sonra?
    - adam demiş ki; benim kaskımı al.
    - parası yokmuymuş bi tane daha kask alsaymış, motor alacağına kask alsın önce ehuhehuhe (her fırsatta kızları güldürmeye çalışan sivilceli öğrenci)
    - kız da anlamamış ama adam ısrar edince takmış kaskı.
    - eee sonra?
    - biraz sonra kaza yapmışlar, kız kurtulmuş ama sevgilisi ölmüş...
    - oha intihar etmiş! (ilk aklına geleni söyleyen zeki ama çalışmayan öğrenci ki; 3 ay sonra bütün ''a'' şıklarına atlayacak)
    - daha sonra anlaşılmış ki; motorun freni patlamış.
    - vay bee, aşka bak, kötü olmuş ya...o değil de şu süper üçlü'de kenarort....

dersane kantininin bol olduğu, geometrinin karşısında diz çöküp tövbe dilediğim yıllardı.
hesabın var mı? giriş yap