• "kendinle olan savaşta hangi aşamadasın" sorusunun realistik versiyonu.

bir eli balda bir eli balda olup güne güneşi selamlayarak başlayanlar bilmez* ama hayatın fırtınalı dalgalarıyla boğuşmak zorunda kalanlar gün içinde kendini düşünecek, kendini yargılayacak veya "canım kendim" diye omuz öpüp kendini sevecek, kendiyle savaşacak veya barışacak zaman bulamıyor.

çoğu kişi hayat koşuşturmacası içinde işiyle gücüyle ve insanlarla uğraşırken kendiyle baş başa kalamıyor. mesela tuvalete gitmeye bile vakit tanımayan işler, meslekler var bu dünyada. yerini terk ederken birine haber veriyorsun, iki dakikadan fazla oyalansan dönüşte tören alayıyla karşılanıyorsun falan...

özetle millet kendiyle değil hayatla savaşıyor aslında.

mektubuma burada son verirken "hayatla olan savaşta hangi aşamadasın?" sorusuna da efsane bir cevap bırakıp gideyim;

(bkz: hold the door)
  • galiba kaybettim. himmler gibi elimde siyanür kapsülü ile bekliyorum.
  • kapıma kadar kuşatıldım ben ise yatakta uzanıyorum
  • 5. günün şafağında nereye bakayım diye düşünüyorum.
  • pes ediple etmemek arasında dolanıyoz işte
  • yine yenildim, yine kalkacam.
  • savaşın ilk saniyelerinde öldüm. arkamdan gelenler ise üstüme basıyor. ölüme bile saygı gösterilmeyecek bir ortamda gömülmeyi bekliyorum.
  • küçük bir anın cennet olduğunu cehennemi yaşamadan bilemezsin…
  • "hayatımda, tartışmaların dışında kaldığım bir aşamadayım. 1+1=5 deseniz de kesinlikle haklısınız, takılın..."

latince meali: (bkz: muhabbeti uzatmamak için taksiciyi onaylamak)

kaynak: caps ortamlarında rastladığım kadarıyla bu söz keanu reeves reyize atfedilmiş, kesin mi değil mi bilemem ama iyi eşleşme bence.
    görsel

edit: tanım da yapmadan şuradan şuraya gitmeyelim; "bir sorudan ziyade bir duruş simgesi olan tümce."
  • beyaz bayrak göklere...
    mağlubiyet gibi düşünülmesin huzur ve barış için.
hesabın var mı? giriş yap