pandayavrusu

  • 5508
  • 10
  • 7
  • 0
  • dün

hayata dair iç burkan detaylar

bazı davranış, hal hareket ve tavırların başlıbaşına değil de dış görünüşe göre değerlendirilmesi.

misal;
* hoş, güzel, tatlı bir kadın çok konuşursa "cıvıl cıvıl, bıcır bıcır" olur; tipsiz biri çok konuşursa "geveze" denir.

* çekici bir hatun cilveli ve yakın davranırsa, hiç kasmazsa "sıcakkanlı, samimi, komplekslerinden arınmış" denir; itici bulunan bir hatun yakın davranırsa "sarktı" olur.

* hoş biri** şımarıklık yaparsa "şeker şey" olur; vasat tipli ya da tipsiz biri şımarıklık yaparsa "çekilmez" bulunur.

* güzel kadın soğuk davranınca "nazlı" olur; tipsiz biri soğuk davranınca "gıcık, uyuz,
kompleksli" denir.

* hoş tiplerin sus pus oturması "cool takılmak, hanımefendilik, hanım hanımcıklık" sayılır; tipsiz tiplerin sessiz sakin oturması "sıkıcılık, özgüvensizlik, pısırıklık, eziklik, monotonluk, durgunluk, donukluk" olur.

* fıstık bir hatun ota boka kahkahalar atar, "neşeli, pozitif enerji dolu, her eve lazım" olur; itici bulunan kadın gülünce "kabus gibi" denir.

* prezantabl bir fıstık tartışma çıkardığında "hakkını savunan, atılgan, cesur abla" sayılır; kısa boylu şişman bir kadın tartışma başlattığında "dırdırcı, çemkirikçi, cadaloz, menopoz teyze" olur.

* atletik yapılı biri bir oturuşta bir öküzü yese "iştahlı" olur; dombili biri yese "oha" denir.

* tipi yerinde biri sıradışı bir davranışta bulunsa "sürprizlerle dolu" olur; tipsiz biri ufak bi gariplik yapsın hemen "sapıttı" denir.

* yakışıklı bir adam tanışmak istese "medeni cesareti, özgüveni yerinde, aktif dinamik heyecanlı girişken vs" denir, "ay ne hoş çocuuuk" olur; tipsiz bulunan biri tanışmak istese "sapık, abaza" denir, hatta saati sorsa bile "rahatsız etti" olur.

* çekici bir kadın tanışma ya da görüşme*** tekliflerini reddedince kıymete biner, daha da üstüne düşünülür; çekici olmayan, vasat bir tip böyle davranınca "trip, naz. kapris yapan, kendini ağırdan satan türk kızı, kezban" ilan edilir.

not: bu detayların bir de karşı cins versiyonu olabileceğini eklememe gerek yok sanırım.

devamını okuyayım »
28.05.2011 17:17