• bu ismi bulanı bulup yılın şapşiği ödülü vermek lazım.
  • yaralı ve hasta hayvanlara ilk müdahalede bulunabilecek ilaç ve sağlık malzemesi olan hayvan ambulansı.

yaşadığım ilçede böyle bir hizmetin olduğunu bilmiyordum. az önce kemikleri sayılan, ve titreyen bir köpeği araçlarına aldıklarını gördüm. arada sırada kaldırım köşelerinde vs. köpek mamaları da görüyordum ama bunu halktan insanlar yapıyor sanıyordum. belediyenin böyle bir hizmeti de varmış.

bugün de mutlu olmak için bir sebep bulduk.
  • nasıl bir isimdir o öyle , hay-bulans ? yani bulans canlılara ilkyardıma gelen araç, başa eklenen -hay olunca hayvanlar için, -bit desek muhtemelen çiçekler için evde ışık alamamıştır falan da, insanlar için olanı pek bir müstehcen olmuş. isim için tebrikler.
  • (bkz: #155301430)
  • bursada yaralı hayvanların nakli konusundaki sıkıntıları çözmek isteyen büyükşehir belediyesi veteriner hizmetleri şube müdürlüğünce ‘haybulans’ adı verilen nakil ve ve acil müdahale aracı hizmete alındı (bkz: kamu son haber gazetesi, 10.4.2023, 16) ben olsam "haykurtaran" derdim! hayat kurtarmayı da anıştırıyor hani!
  • 10 gün sonra arayıp ne oldu diye soruyorlar :) ambulans değil kesinlikle. belediyenin reklam işleri.
hesabın var mı? giriş yap