• yeni yazar.

aslında yazar değil "üfler" olmalıymış. saidi nursi hayranı oldğu belli, primitif bilgi kaynaklarını veri olarak sunmaya çalışan ama hiçbir entrysinde bırakın çıkarsamayı "atıf düzeyinde bile olsa" delil gösteremeyen bir kişi.

engelleyip geçiniz. arkadaşın öncelikle fikir sahibi olmak değil, sahip olduğu fikri özümsemek ve bunlardan sağlam bir yapı oluşturmayı bilmesi ve bunları sözlükte aktarması bekleniyor (hani kutsal bilgi kaynağı ya işte ondan).

bu adamları yazar yapan kanzuk sözüm sana, dürümlerde boğulasın.
  • yeni yazar olmuş bir arkadaşımız.

tüm entrylerini okudum hakkında sadece üzüldüm yakınlarından veya çevresindekilerden biran önce yardım alması gerekiyor.
  • iki girisini okuyarak hayata sadece kendi penceresinden baktığını, kendi rahatlığını önemserken başkalarının özgürlüğünü ne derece kısıtladığını zerre düşünmediğini, kendisini hiçbir zaman haksız görmediğini, e doğal olarak egoist biri olduğunu hissettiğim yazar.

hakkında yazdıklarım tamamen çıkarımdır. doğru olma ihtimali en az yanlış olma ihtimali kadardır.
  • bugün denk geldiğim ve sırayla tüm entrylerini okuduğum hayvan hakları savunucusu yazar. çalışmaları, hayvan haklarına bu derece önem vermesi takdir edilesi bir davranış.

bununla birlikte diğer entrylerinde göze çarpan bir başka tema da dini konular. bu tamamen kişisel olduğu için bu konuya nötrüm. neticede hepimizin ortak arzusu inançlarımızı özgürce yaşayabileceğimiz bir dünya.

fakat... bir entrysi var ki, işte o akp seçmeninin profilini çok iyi özetliyor. recep tayyip erdoğan başlığında yazdığı entryde demiş ki:

"recep tayyip erdoğan, toplumun örnek alması açısından veganlığı ve hayvan haklarını savunsa ne güzel olur."

bu cümlede de bir şey yok. değil rte herkes savunsun zaten. asıl bomba sonlarda patlıyor.

"bu arada altın çilek sevdiği için ben de yemeğe başlamıştım, çok da beğenmiştim. yine beyaz çay içtiği için bir markanın beyaz çay ve portakallı çeşidini almış, ama beğenmemiştim, sadesini bulamamıştım. özetle, herkesi etkilediğini kendimden de biliyorum."

işte bu kafa çok tehlikeli.

herkesi etkilemiyor ablacım.
    siz ve sizin gibi etki altına alınmaya meyillileri etkiliyor.
  • bana mesaj atıp akabinde mesaj alımını kapatmış vegan yazar.

kendisinde her türk veganda olduğu gibi peygamber sabrı olduğunu düşünüyorum. zira bir türk'ün türkiye'de vegan olması dünyanın en zor eylemlerinden bir tanesi.

hayır vegan gıda almak zor değil, vegan olduğunuzu öğrenen gerizekalılara bunu anlatmak zorunda kalmak çok zor.
  • "hayvan hakları" isimli bir nick alıp, son derece vahşi bi cinayette büyük resmi görüp alkol alımıyla , hayvanlara cinsel istismar arasında korelasyon olduğunu iddia eden yazar.

gerici.
  • zeytinlerinin kurtulmasını dilediğim yazar.

haddime olmasa da beni zeytin uzmanı addetmiş, sağolsun. esasen üzüm konusunda kendimi geliştirme derdindeyim. 200’e yakın çeşitli türde üzüm asmalarımla şarap, şıra, pekmez ve sirke konusunda ahkam kesmeyi umarken, zeytin konusunda onore edilmek, romalı damarımı kabarttı.

sağolsun varolsun .
  • hayvan haklarını korurken aynı zamanda cinsiyetçi ve ahlakçı olmasına çok şaşırdığım yazar. halbuki hayvan üzerinde de kadın üzerinde de tahakküm kuran aynı zihniyet. birine karşı çıkarken diğerini besleyecek cümleler kurmak ne kadar doğru? (bkz: #84692055) şu entry’sinde erkeğin karşılığı olarak ısrarla bayanı kullanması da gerçekten çok tuhaf geldi bana. kadın demekten bu denli çekinmek asla normal değil. ayrıca düşüncelerine dayanak gösterdiği dinin hayvan hakları konusunda da anca boğazından ötesine duyarlı olduğunu hatırlatmak isterim. hayvana eziyet kötü ama hayvanı yiyorsak o başka. o kötü değil çünkü yaratılanların en yücesi insan, insana hizmet eden her şey iyi. gerekirse kurban bile edilebilir hayvanlar, söz konusu insan olduğunda. pek tutarlı değil sanki?
  • çok güzel bir kalbi, müthiş bir zekası ve gayet ince bir mizah anlayışı olan badim.
  • saçma sapan bir insandır kendisi. durduk yere biriyle küser. hatta "nick altımdaki entry'ni de sil" diyecek kadar da nefret eder. psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum.

küsüp barışma olayından o kadar bıkmıştım ki engellemiştim kendisini. ara ara acaba haksızlık mı ettim? diye düşünürken açtığım başlığa girdiği sorunsala tamamen tesadüf eseri rastladım. okuyunca engellemekte ne kadar haklı olduğumu anladım. başlıklarını da engelleyerek tamamen imha ettim seni.

entry'mi silmeyeceğim. sorunlu bir tip olduğunu herkes bilsin bu sayede.
hesabın var mı? giriş yap