şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güne iyi başlatan murat gezici açıklaması.
  https://twitter.com/…status/994078852250066944?s=21

  ikinci tura khaleesi kalırsa hdp’li seçmenin %65’i “meral anne’ye kesinlikle oy veririm” demiş. ince için bu oran %35.

  hatta hdp seçmeni arasında cumhurbaşkanı seçimlerinin birinci turunda da akşener’e oy verenler olacak diyor. sebebi de erdoğan’a karşı daha güçlü bir aday olması.

  edit:
  cizre
  diyarbakır
  batman
  tunceli
 • simdiye kadar gordugum en sacma anket sonucu
 • şimdiye kadar gördüğünüz en saçma anket olabilir ama referandumu neredeyse nokta atışı yapan tek anket şirketi gezici şirketiydi.
 • götünden sallamanın en güzel örneği bu olsa gerek.
 • akşener 4. milyon vatandaşın toplam 8 milyar tl borcunu satın alacakları türkiye fonunu tanıtırken en çok borcu olan vatandaşların şehirlere dağılımını harita üzerinde göstermiş, bu durumdaki vatandaşın en çok güneydoğu anadolu bölgesinde toplandığını şöyle bir söyleyiverip geçmişti; o an bende içimden işte dokunamadığı oylara böyle göz kırptı diye düşünmüştüm. malum medyada ne kadar duyuldu bu ekonomik bildiri, sosyal medya ve alternatif medya organlarından uzak olan seçmenler nasıl duyar bilmiyorum ama eğer bu vaat yeterince yankı uyandırırsa, güneydoğuda oy çekme kapasitesinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

  not: yine de hala incenin daha fazla oy alabileceği düşüncesindeyim.
 • yalanın daniskasıdır. meral akşener ile tayyip çekişse sandığa bile gitmeyecek (ben dahil) pek çok hdpli tanıyorum. konuştuklarım tamamı ise ikinci turda inceye oy vereceğini söylüyor.

  not: kulisten bilgi bunlardan biri hdp milletvekili aday adayı (ki çok büyük ihtimal aday gösterilecek). varın siz düşünün.
 • yok öyle bir şey. hdp'li seçmen (ben dahil) akşener yerine ince'yi tercih eder.
 • doğru olabileceğini düşünmediğim anket sonucudur. büyük ihtimalle çok küçük bir kesimle görüşülerek alınmıştır bu sonuç.
  ancak 2. tura akşener'in kalması durumunda cevremdeki tüm hdp seçmeni "oyum tereddütsüz akşener'e" diyor. burada "sikseler akşener'e oy vermem" diyen tipler de gerçeği yansıtmıyor.
 • üzerinde henüz tartışmaların bitmediği iddia.
  bir karar verirseniz şu meral'in partisi'ne kiralanan 15 gariban da ne yapacağına karar verir.
  adamlar öyle sap gibi kaldılar orta yerde.
 • bu akşener gazı orta anadolu’da, marmara’da, ege’de, akdeniz’de iş görür ama doğu, güneydoğu’da görmez. boşu boşuna hayal görüpte yanlış ata oynamayın, akşenerin kadrolarının tamamı eski mhpli ve halen kendini ülkücü olarak tanımlayan kitle, kürtler muharrem ince gibi sosyal demokrat biri varken neden böyle bir kitlenin liderine oy versin? şu an muhalefet için en mantıklı strateji ilk turda herkes kendi adayına ki ince’nin önde gitmesini sağlayarak, ikinci turda da ince etrafında birleşmek.