şükela:  tümü | bugün
  • ne kadar da ufalmış bedenin,
    göz yaşıma sığdın sen.
    açlık mı yemiş ömrünü yavrum
    al sütümü iç kızım.
  • zalimlere karşı kuşandık bedenimizi

--- spoiler ---

işte yine doruğundayız hayatın
    kalbimiz gümbür gümbür atmakta
    zalimlere karşı kuşandık bedenimizi
    hayat yeni sancılara gebe
    bekle bizi, bekle
    gökyüzünden kuşanıp bütün yıldızları
    gözlerimizdeki sıcacık bir gülüşle
    ışıtacağız geceyi, onurla yürüyeceğiz
    karanfil kokan ülkemin caddelerinde
    bekle bizi, bekle
    --- spoiler ---
  • an itibarı ile 288 gündür ölüm orucunda olan helin bölek hayatını kaybetti. herkes unutsa da tarih unutmaz. ışıklar yoldaşı olsun.
  • sanatını sürdürmek, sanatı üzerindeki baskıları kaldırtmak isterken ölmüştür.
  • bir insan, haksızlıkla mücadele edecek başka bir seçenek bırakmadıkları için hayatından vazgeçmeyi göze alarak bir eylem başlatıyor. ve çığlığına kimse kulak asmadığı için de sonunda hayatını veriyor. ölmeden önce düşündüklerini tahmin etmek zor değil, boşuna ölmemeyi diledi helin. çok üzgün ve öfkeliyiz.
  • ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybetmiştir. ışıklar içinde uyusun.

fakat durum ne olursa olsun, ben ölüm orucunu bir insana yakıştıramıyorum. çelik gibi bir irade istiyor orası ayrı. ama mücadele ettiğin insanlar zaten senin ölmeni isterken inadına yaşayarak savaşmak daha doğru geliyor bana. sonuca baktığımız zaman yasa koyucuların istediği oldu, helin bölek' ten kurtuldular. sadece konser verebilmek isteyen bir insanı 288 gün aç bırakıp sonunda ölüme terk etmelerini unutmayacağız tabii.
  • en zoruyla ölüme meydan okumuştur
  • yaşamını yitirmiştir. sömürü ve baskıcı düzende sadece özgürce yaşamak özgürce sanatını icra etmek icin hayatını feda etmiştir. yaşatamayanlar utansın..
  • bu insanlar özgürce müzik yapmak konser vermek istiyorlardı. tek istekleri buydu
  • muhalif bir müzik grubunun konser yasağını kaldırmamak uğruna genç bir kadının canını aldı iktidar.
    direnişiyle hatırlanacak.