• öyle kızla ilişki milişki yaşanmaz. ilk zamanlar sen ödersin eyvallah ama ilerleyen zamanalarda kızın devreye girip bu da benden demesi lazım. kocası değilsin nişanlısı değilsin. seni kullandığını anladığın an basacaksın tekmeyi
  • hayatlarımıza karakterden yoksun ama dışını çok beğendiğimiz insanları almamızın sonuçları. buraya yazıp tartışacak insan bile değil bana göre. ama iyi niyetli , seni düşünen ortalama güzellikte bir kız olsa bırak buraya bişey yazmayı onunla birlikte olma ihtimalini aklından bile geçirmezsin. dışını beğendiğimiz insanların içini merak etmiyoruz , sevgili oluyoruz. bir süre sonra güzelliğine göz alışıyor da içine odaklanmayı başarabiliyoruz ve sonuç fiyasko. ne güzel demiş atalarımız ' yüzü güzele kırk günde doyar huyu güzele kırk yılda doyamazsın.' akılsızlığınızın ve uçkurunuzun bedelini ödeyin bakalım şimdi.

tanım: zamana ilişkilerinden sıradan bir örnek.
  • az önce işyerindeki kızlarla bu konuyu konuşuyordum. kızlardan birisi 33 yaşında, bekar ve 10lu yaşlarda 2 erkek çocuğu annesi. öteki kız 25 yaşında, bekar ve hayatını yaşıyor. iki kız da abd standartlarına göre 10 üzerinden 8-8.5 gibiler.

bunlar bana arada bi erkeklerle ilgili sorular sorarlar. ilk seks kaçıncı buluşmada olur diye sordular.

dedim; hesapları erkek ödüyorsa, en fazla 3. buluşmada seks. bunlar hemen karşı çıktılar, o çok hızlı falan. biraz daha zaman lazımmış. ama bu aynı kızların one night stand maceralarını da bilirim. o yüzden bu argüman boş.

hesabı erkek ödemiyorsa veya yarı yarıya ödüyorlarsa, ilişki iki taraf için de daha ciddi olduğu için, birbirlerini tanıyana, ne olup bittiğini anlayana kadar bekleyebilirler dedim.

aboooo, bu seferde bunların içindeki kezbanlık bi anda ortaya çıktı. erkek hesap ödemezse seksi unutsun. bi daha kızlarla dışarı da çıkamazmış. böyle cimrilik yapan erkeklerden nefret ediyorlarmış. cimrilik tüm romantizmi bitiriyormuş vs vs.

ulan dedim ipnetorlar, gitsin babalarınız sizi besleyip büyütsün. sizinle bi kan bağı olmayan erkek senin gıda maliyetini niye karşılasın? açsan, paran yoksa başka. yoo öyle bi durumda yok.

baya paranız var ve hesap gelince eliniz cüzdanınıza hiç gitmiyorsa, kusura bakmayın ama, bi zahmet siktir olup gidebilirsiniz. başka kapıya.
  • bazı kızların ilişki yaşayacağı erkekte aradığı ilk kriter bu olabiliyor. geçenlerde iş yerinde böyle bir konu açıldı, kız ''ben asla hesap ödemem, erkek varken bir kızın ödemesi çok saçma'' diye savunmaya geçti. bana göre asalak olarak yaşamak, eziklik, görgüsüzlük.
  • kardeşim napalım paramız yoksa. eşimle 4 yıl sevgili olduk. o çalışıyordu ben öğrenciydim. hesabı hep o ödüyordu. sonra ben staja başladım 500 tl kazanıyordum, arada gönlüm olsun diye bana ödettiği oluyordu ama yine o ödüyordu. sonra full time işe girdim ama yine maaşım onunkinin yarısından azdı. yine arada ben ödüyordum ama genelde o ödüyordu. sonra ben işi bırakıp tekrar okumaya başladım. evlendik. bana aylık harçlık veriyor şimdi. hiç rahatsız olmuyorum. daha iyi bir işe ve birlikte daha iyi bir geleceğe sahip olmak için çabalıyorum o da bunu biliyor. doğru düzgün para kazanmaya başladığımda ben de ödeyeceğim hesapları ve bunu zamanında hep o ödedi şimdi ben ödeyeyim düşüncesiyle yapmayacağım. adamla hayatımı birleştirmişim her şeyimiz ortak kimin hesabı daha çok ödediğini mi sayıcaz
  • ben de bunu anlayamıyorum.
    kadınlar neden kendilerine bunu yapıyorlar?
    1. erkek neden hesap ödesin?
    2. neden hesap ödeyen erkeğe illa bir karşılık olarak seks sunuyorsunuz?

erkekleri bu hale getiren sizlersiniz demek ki? yukarıda okuduklarımdan bu anlaşılıyor.
    neymiş hesap ödemeyen erkeğe vermezmiş. yok efendim hesabı erkek ödermiş.
    sen neden vücudunu veya benliğini bir erkeğe para karşılığı sunuyorsun ki?
    sen de çalışıyorsan ve ekonomik özgürlüğün varsa karşılıklı hoşlandığın erkekle görüşmelerinde hesabı ortak ödersiniz. eğer duygu yoğunluğunuz veya etkileşiminiz varsa da seks eylersiniz.

neden illa ortada bir şart koşulma durumu var ben de bunu anlayamıyorum.
  • ağzımla gülmediğim entrylerle dolu bir başlık daha :)
    2 yıllık bir ilişkim vardı o zamanlar gençtim tabi (genç dediğim size göre yaşlı 28-29um)
    10 buluşmadan 8inde ben ödüyorum hesabı.
    neden?
    çünkü ev aldı adam kredi ödüyor. aman yük olmayayım ona.
    asla masraf oluşturacak bir aktivite talep etmiyorum ki zorda kalmasın.
    hatta belli aralıklarla ona temel ihtiyaçlarını hediye olarak alıyorum falan.
    ikimizde maaşlı çalışanız ama benim maaşım onunkinin yarısı neredeyse,
    neyse, ev kredisi ödemek zor sonuçta. diyerek hep destek tam destek.
    çok düşünceli bir kızım.
    neyse gel zaman git zaman beni terk etti.
    nasıl terk edildiğimi anlatmak gerçekten şuan gereksiz :d
    ve şuan o ödediği evde karısıyla mutlu mesut yaşıyor :)

kızlar bu sözüm sizlere;
    kezban olun mal olun itici olun
    her şeyi erkeklere ödetin.
    bırakın size sahip çıksınlar
    bırakın her şeyi halletmeye çalışsınlar
    siz sadece güzelliğinizle salının...
    diğer tüm sorunlar erkeklerin işi.
    beğenmeyen istemeyen katlanamayan siktirolsun gitsin.
  • bedelli aşk
  • farklı bir durum olmadığı müddetçe bugüne kadar hesap ödetmedim. hiçbir zaman 'bu sefer de kız ödesin' beklentisi olmadı. ama bu hesap konusu benim için bir kriterdir. en kötü ihtimal kasaya gidildiğinde veya hesap geldiğinde elini cüzdanına atsın, ödeme yapacakmış gibi davransa bile yeter. 2 saat cüzdanını aramasın.

peki neden bu bir kriterdir benim için. çünkü erkekten böyle bir beklenti içinde olmak bir eziklik göstergesidir, kendisini küçük görmedir. neden erkeğin cüzdanına sığınıyorsun? bir yemek veya 4 bira ödeyemiyor musun? böyle bir kadını ben nasıl çocuklarımın annesi olarak hayal edeyim?
  • erkege hesabi odetiyorsa ilk bulusmada yatakta ziplamayi goze alsin
hesabın var mı? giriş yap