şükela:  tümü | bugün
 • yıllar yıllar önceydi. ezel almış başını gidiyor ve ben hiç izlememişim. sabah iş yerinde ezel geyiği akşam eve dönerken ramiz dayı aforizmaları vs...
  ben izlemiyorum tabi bana kalırsa türkler dizi yapamaz. hepsi birbirinin aynısı. zengin kız fakir oğlan, fakir kız zengin oğlan. uşak bahçıvana, aşçı uşağa sonra hepsi uşağa vs.. ben hep 50 liralık yabancı dizi izliyorum ve cnbc-e den başka tüm kanalları da uydudan silmişim.
  neyse bir gün sordum konusu ne diye? dediler ki yüzünü değiştiren birinin intikam öyküsü. lan dedim bu bildiğin kurtlar vadisi. yok la öyle değil dediler eyşan diye bir kadın var. lan dedim isimler bile aynı harfle başlıyor. yok lan öyle değil ramiz dayı var aforizmaları falan.. dedim yok aaaaammcasının oğlu bu da ömer baba işte beni kovaladılar. sonra birgün can sıkıntısından iki bölüm izleyeyim dedim baktım 3. kez bitiriyorum. demem o ki kenan birkan haklı ramiz sen ipnesin.
 • cengiz diye bir karakter var. dolandırıcı bir adam, dikkatli olunmalı.
 • eyşan diye bir kadın var, çok büyük orospuluklar yapmış sanırım.
 • hiç izlemedim fakat bir kaç haftadır youtubeda videolarına denk geliyorum ve merak uyandırdı.

  izlemeli miyim? bilmiyorum.

  edit; 50den fazla mesaj aldım ve başladım. önyargı yapmakla hata yapmışım. mükemmel ötesi.

  edit2; ilk bölüm bitti. ben bir diziyi tamamen anlatan ilk bölümdür derim hep ve tek kelimeyle mükemmel. önceden izlememiş olmama sevindim. izleyecek bir şey bulamadığım bu günlerde ilaç gibi geldi. herkese teşekkür ederim. izlemeyen kişiler varsa tereddüt etmeden başlasınlar.

  edit3; ikinci bölüm bitti. şimdi de izlemeli miyim? diye mesajlar geliyor. 10-15 kişi daha başladı sayenizde.

  not; oruspu eyşan.
 • gözü henüz türk dizisi görmemiş yazardır.
  çukur izleyin siz.
  edit: 10 sene önce biten diziye dair 2 ayda 1.6 milyon izlenen bir kesit verelim.
  kerrrpeten aliiii
 • geçen yıl baştan sona izlediğim halde yazmak istedim. birincisi çok ön yargılısınız. bu topraklardan çıkmış en kaliteli ve çok yönlü dizidir. kurtlar vadisi gibi salt mafya ve derin devlet dizisi değildir. ne bileyim salt aşkı da ele alan bir dizi değildir. aşk vardır, ihanet vardır, kavga vardır, edebiyat vardır, trajedi vardır... gerçekten yerli yapım dizilere çok mesafeli olan beni bile yeri geldi hüngür hüngür ağlattı bu dizi. ezel kesinlikle kestirip atılacak bir yapım değildir. tek negatif yönü 70 küsur bölümünün her biri ortalama 1.5 saat kadardır ama ben hiç 5 saniye ileri sardığımı hatırlamıyorum. boş vakti olan biri bence bir türk dizisi izleyecekse bu ezel olmalıdır.
 • "sen bana birini android"
  alexandre dumas
 • bu başlıkta azınlıklar çoğunluk hakkında görüşlerini özgürce belirtmeye çalışıyorlar lütfen özenle yaklaşalım incitmeyelim yavrucakları.
 • izlemeden önce genellikle standart şeyleri akıllara getiren dizidir. yakışıklı bir esas oğlan bul. aşk meşk derken yürüsün dizi.

  lakin izledikten sonra işler değişti. ki dört defa falan izledim sanırım. konu ilginizi çekmeyebilir. her dizide oldugu gibi abuklukları da boldur. lakin gemici mantıgıyla titanic izlenmesi esprisi gibi, öyle çok da sizi rahatsız eden abukluklar degildir.

  ilk 10-15 bölüm aheste giden haliyle bile seyrettirir kendisini. sonradan yardırır zaten. kurgusu ve oyunculukları efsanedir. kenan imirzalıoğlunu daha önce izlememiştim mesela. bu dizideki performansına bir daha kendisinin bile yanaşabileceğine inanmıyorum. kerpeten ali gibi efsane bir karakter de barındırır. koca dizide bahar ve şebnem karakteri dışında rahatsızlık veren de yok.

  über şahane bir dizi midir bilmem. lakin türkiyede şimdiye kadar yapılan diziler arasında hiç düşünmeden söyleyebilirim ki gelmiş geçmiş en iyi dizidir.
 • izlemedim de bir fragmanı dek gelmişti çok güzeldi. eklerim buraya şeytan ve melek arasında seçimle ilgili. ama dizi kalite kokuyor o belli.
  o sahne
  edit: link için @ulookawesome ve bilgilendirme için @adamovic'e teşekkürler.