• herkes kendi canavarını kendi yaratır ve her yeni gün insanları sınayacak yeni olaylar karşımıza çıkarken ben buyum diyebilmek ilginç. o sebeple kimse anlattığı gibi değildir. olsa olsa davranışlarında bir tutar vardır. ek olarak hepimizin içinde bir aydınlık ve bir de karanlık taraf var ve her ne kadar inkar etsek de bu iki taraf arasında keskin bir hat yok.
  • biri kendini anlatıyorsa, o zaten anlattığı kişi değildir. olmak istediği kişidir. sahip olduğu özellikleri hiç anlatmayan kişi zaten olduğu kişidir. kendini anlatmaya ihtiyaç duymaz. onu tanıdıkça zaten o güzellikleri fark eder insan.
  • katıldığım tespit. özellikle kadın erkek ilişkilerinde bu durum ilişkinin devamı için malesef çok kritik bir özellik taşıyor. şahsen ütopik ilişki kavramı bu gerçeklerin karşılıklı olarak özgürce dillendirilmesi hedefinde birleşiyor. evet, pahası ne olursa olsun doğruları kabullenip daha iyi olmaya çalışmak ilişkinin kalitesini arttırırken aynı zamanda uzun vadede kişiler arasındaki iletişimi de daha sağlıklı hale getiriyor.

kişisel tecrübelerime dayanarak konuşursam, karakter olarak biraz açıksözlü bir insanım ve bazen bu açıksözlülük kırıcı olabiliyor aldığım tepkilere bakarsak, ilişkilerin kadın ve erkeğin birbirlerini daha iyi birer birey yapması için önemli bir süreç olduğunu düşünüyorum. bu yüzden eleştirilerimi dozunda tutmaya çalışarak açık konuşurum partnerimle ve bu konuda fazlasıyla sert tepkiler aldığım olmuştur. bazı kadınlar bunu çok iyi de karşılayabiliyor, şaşırıyorsunuz ama genel olarak kabullenememe durumu söz konusu.
  • özellikle ikili kişiler arasında çok konuşan kadın diğer dinleyen kadına daima haklı olduğu şeyleri anlatır ve bu durum ile ilgili şikayetçi bir tavrı sergiler.
    anlattığı şeyler hiddetli ise karşı taraf bunu şiddetle dinler.
    haklı olması onu kendi sorumluluklarına karşı iyi yapabilir fakat gerçekte onu dinleyen kişinin asla 3. kişi olmadığını bilir.
  • hiçbir insan anlatıldığı kadar iyi ya da kötü değildir. kalbinizin derinliklerine doğru yolculuğa çıkın ve içinizi ürpertecek kötülüklerle karşılaşmaya hazır olun. herkes iyi de, bu dünyadaki pislik ne?
  • insana dair bir özelliği sadece kadına yamayalım köşemize hoşgeldiniz demenin trollcesi.
  • gel bunu “hiçbir insan,” yapalım. şurada kadın-erkek ayrımcılığına girmeden yaşayamayacağız anlaşıldı.
  • "kadın/erkek ayrımını geçtim, sana her anlatılana inanma potansiyelin varsa problemi kendinde aramayı düşündün mü hiç?" demek istediğim kişinin açtığı başlıktır.
  • “ben böyleyim bla bla diyen hiç kimse öyle değildir
  • iyi olması da gerekmez zaten.

her iki cins içinde özgüven eksikliği o kadar tavan ki herkes ilk tanışma evrelerinde öyle bir anlatıyorlar ki kendilerini, böyle bir mükemmellik yok diyorsunuz.

sonra balonun helyumu kaçıyor ve patttttt!!!! yerdesiniz.

hep bundan işte (bkz: geceye bir şiir bırak) (bkz: eski sevgiliye not) türevleri başlıklar
hesabın var mı? giriş yap