• bir kez dinlediğim halde fena çarpan yonca lodi şarkısı. yeni albümü yolumu bulurumdanmış. sözleri de şöyle:

hıçkırmalısın

ayrılık kalbine inmiş olmalı
    gece uykulardan sıçramalısın
    gözlerin herkese beni sormalı
    bu defa kendini suçlamalısın

hani başkasıyla avunacaktın
    beni üç beş günde unutacaktın
    sen benim yanımda yazdın sıcaktın
    kıştasın hasrete sarılmalısın

kaçma acısınlar bu son haline
    cesaretin yok dönüp gelmeye
    bundan sonra çekilip bir köşeye
    sessiz ağlamak yok hıçkırmalısın...
  • klibini görünceye kadar yonca lodi'nin olduğuna inanamadığım parça. nasıl da benzemiş tipik bir funda arar sesi ve şarkısına...

sözlerine bir şey demeye gerek yok, çoğu kişinin tüylerini diken diken ettiğine eminim. son bircümle de yonca lodi'ye etmeden bitirmeyelim, klipte gördüğüm kadarıyla tatlı olmuş.
  • sözleri aysel gürele aittir bu şarkının
  • giden kişi pişman olmuştur ve bu pişmanlığını kalana bir şekilde hissettirmiştir. kalan kişi bir zafer kazanmanın verdiği edayla bu sözleri mırıldanır istemsizce..

''hani başkasıyla avunacaktın
    beni üç beş günde unutacaktın
    sen benim yanımda yazdın sıcaktın
    kıştasın hasrete sarılmalısın''

giden anlamamış gözlerle bakar kalana.. çünkü artık roller değişmiştir.. dönmüş ve reddedilmiş olmanın verdiği çaresizlik, dönenin gözlerinde görüldükçe buruk bir mutluluk kaplar kalanın içini.. velhasıl intikam soğuk yenen bir yemektir...
  • (bkz: bunu yapan insan olamaz)

sorsalar ya bana "türkçe slow'dan ne anlıyorsun?" diye;

tereddüt etmeden bu şarkı üzerinden verirdim cevabımı.

dokunur. evet yapar bunu.
  • olm ben bunu yetmişlerden bir slow parçanın coverı diye dinliyorum günlerdir. öyle güzel..
  • aysel gürel'in gitmeden önceki son bombası diye hatırladığım şarkı.
  • 2001 de aysel gürel in yonca lodi ye verdiği şarkı.aysel in son bombası tarkan ın üstüne beste yaptığı sevdanın son vuruşudur.
  • ben bulaşık yıkarken hep müzik dinlerim. üniversitede ilk yıllarımı okurken de -ki 2006-2007 yıllarına tekabül eder- spotify vs. teknolojiler olmadığından radyo dinlerdim hep bulaşık yıkarken. yeni çıkan bir albüm olduğundan pek dönerdi radyolarda. bu şarkı o yıllardan anımdır. spotify keşfetinde geçen bayram tatili dönüşü yolculuğumda denk geldiğimde çok sevinmiştim. ayrıca bu şarkı bir aysel gürel mucizesidir. daha manalı ve vurucu bir şarkısına ise aynı albümde şu isimle ulaşılabilir;

(bkz: saklanma)
  • yonca lodi'nin efsane şarkısı. sözler tabii ki de aysel'in. ancak parçayı zerrin özer okusaydı daha iyi olacakmış, tam onun tarzı çünkü.

düzenleme gayet başarılı... özellikle şarkının sonlarındaki yaylılar çok iyi durmuş.

"sessiz ağlamak yok, hıçkırmalısın"
hesabın var mı? giriş yap