şükela:  tümü | bugün
  • bir kez dinlediğim halde fena çarpan yonca lodi şarkısı. yeni albümü yolumu bulurumdanmış. sözleri de şöyle:

hıçkırmalısın

ayrılık kalbine inmiş olmalı
    gece uykulardan sıçramalısın
    gözlerin herkese beni sormalı
    bu defa kendini suçlamalısın

hani başkasıyla avunacaktın
    beni üç beş günde unutacaktın
    sen benim yanımda yazdın sıcaktın
    kıştasın hasrete sarılmalısın

kaçma acısınlar bu son haline
    cesaretin yok dönüp gelmeye
    bundan sonra çekilip bir köşeye
    sessiz ağlamak yok hıçkırmalısın...
  • klibini görünceye kadar yonca lodi'nin olduğuna inanamadığım parça. nasıl da benzemiş tipik bir funda arar sesi ve şarkısına...

sözlerine bir şey demeye gerek yok, çoğu kişinin tüylerini diken diken ettiğine eminim. son bircümle de yonca lodi'ye etmeden bitirmeyelim, klipte gördüğüm kadarıyla tatlı olmuş.
  • sözleri aysel gürele aittir bu şarkının
  • giden kişi pişman olmuştur ve bu pişmanlığını kalana bir şekilde hissettirmiştir. kalan kişi bir zafer kazanmanın verdiği edayla bu sözleri mırıldanır istemsizce..

''hani başkasıyla avunacaktın
    beni üç beş günde unutacaktın
    sen benim yanımda yazdın sıcaktın
    kıştasın hasrete sarılmalısın''

giden anlamamış gözlerle bakar kalana.. çünkü artık roller değişmiştir.. dönmüş ve reddedilmiş olmanın verdiği çaresizlik, dönenin gözlerinde görüldükçe buruk bir mutluluk kaplar kalanın içini.. velhasıl intikam soğuk yenen bir yemektir...
  • olm ben bunu yetmişlerden bir slow parçanın coverı diye dinliyorum günlerdir. öyle güzel..
  • remixi gerçekten başarılı olmuş.
  • müziği febyo taşel'e ait olan yonca lodi şarkısı.
    bundan dolayı hakkındaki funda arar şarkısı benzetmeleri doğaldır.
    http://www.youtube.com/watch?v=lapuokbj8w4
  • aysel gürel'in gitmeden önceki son bombası diye hatırladığım şarkı.
  • 2001 de aysel gürel in yonca lodi ye verdiği şarkı.aysel in son bombası tarkan ın üstüne beste yaptığı sevdanın son vuruşudur.