• calistir(ama)digi takimi kume dusurmesi icine agir koymus, belli.. don dolas lafi kume dusmeye getiriyor.. koskoca asirlik takimi kume dusurdu herif
    ufak ufak turk sporundan dusmesi gereken kisilerden biri
  • yerli ve milli marcelo bielsa.
  • programı şimdi izliyorum. bizim bu tip teknik adamlara teşekkür edip bir daha çalışmamamız gerektiğini düşünüyorum. bu tür zihniyetli teknik adamlar genelde teknik kelimesinin muhteviyatından yoksun görünüyor. gelelim nedenlerine; öncelikle eğer paranı alamamayı göze alarak bir adım atıyorsan baştan kokmuş ortamda nasıl başarılı olabileceğini düşünerek karar veriyorsun bu önemli bir mesele. zaten 2 ay sonra işler kötü giderse ortam anında alevlenecek ve ligde başarılı olmak 2-3 aylık bir sekans değil. yabancı sınırı konusunda yabancı para çalıyor yerli kuru ekmeğe oynuyor kafası tamamen sorunlu bir kafa yapısı. verdiği cevap yerli çık oyna oğlum diyoruz oynuyor diyor. yabancı öyle mi diye ekliyor. aklım almıyor, profesyonel mi şimdi bu adam? yabancı olmuyor yenisini getiriyoruz diyor, yöneticileri suçluyor. peki profesyonel olmayan yöneticiler ile ikişer üçer ay çalışabilmek mi profesyonellik? eminim ki futbolun her noktasında rahatlıkla ekonomik olarak sorun yaşamayacak bu ve bunun gibi teknik adamlar ancak kendileri de yöneticileri kadar profesyonel ki pek umurlarında olmuyor. zihniyet futbolu geliştirmeye uygun değil.
  • son beş maçta bir puanı alamamıştır.
  • böyle adamları bilirsiniz. çok şey biliyorlarmış, aslında çok iyilermiş gibi görünürler ki bir ölçüde öyledir de ama sonunda hep aynı terane; hava, cıva. çok bilgili, farklı olmakla akıllı, karizmatik olmak arasında fark var. konuştukça kendi karizmasını bitiren hoca.
  • son çıktığı vole programında julian nagelsmann'ı taktiksel olarak beğenmediğini söyleyen yüzsüz çin malı bielsa. insan zırt pırt takım küme düşürdükten sonra bir süre programa çıkmaya utanır. bu zevat, programlara çıkıp utanmadan millete laf atıyor. kösele surat mı deniyordu bunlara ne deniyordu?
  • bir süper lig maçında mı ne hatırlamıyorum sol stoper oynatmış bir oyuncuyu ve işe yaramış. geçenkş vole maçında da takmış iki de bir sol veya sağ stoper oynatsın diyor şenol güneş.
  • https://twitter.com/…por/status/1406638437092966403

taktik ve filozofi diyor, bence iyi teknik direktör. alt yazı koyarsanız sevinirim.
  • teknik direktör çöplüğü olan güzel ülkemdeki en başarısız teknik direktörlerden bir tanesidir. kendisi 25 yıla yakındır teknik direktörlük yapmasına rağmen elle tutulur bir başarısı bile yoktur. kendisine göre suçlu hep başkalarıdır. müthiş zeki, bilimsel futbolun kitabını yazmış bir teknik direktör olarak lanse edilir bizlere. kendisi de zaman zaman öyle olduğunu söyler, fakat söylemekle yapmak bambaşka şeyler. sanırım guardiola ile aynı fotoğraf karesine girdi diye, infantino'yla ayak üstü sohbet etti diye bizim millet çok büyük hoca olarak görüyor kendisini.

yalnız bazı konularda inanılmaz özeniyorum. süper lig'de kazandığı paralarla gidip dünyanın en güzel şehirlerinde, en güzel stadyumların, en güzel yerlerinde çok güzel maçlar izliyor.

bu arada bir yılda iki ayrı takımı küme düşürmek gibi bir başarısı vardır kendisinin.

harika kariyeri için; https://ibb.co/wpc92xx
  • dün akşamki vole programında bile türkiye ligleri için yabancı hocaların pis, kaka olduğunu ima eden teknik traktör.

e tabi, iyisi gelince kötüler ekmeğini kaybeder. yoksa nereden bulacak yerli hocalar sezon içinde o kadar anadolu kulübünde iş şansını?

klasik, vasat yerli hocalardan sadece bir tanesi.

iyileri gelene kadar hepsinden kurtulmak temennisiyle.
hesabın var mı? giriş yap