• sözlükte (bkz: honor magic 2) adıyla başlığı açılmış ama türkiye'de satışa başlığı açtığım şekilde çıktı. moderatör birleştirebilir.

huawei alt markası honor' un akıllı saati. türkiye'de 1299 tl gibi bir fiyata satışa çıktı. saat çok güzel görünüyor, aklımı çeldi. huawei watch gt 2'den farklı ne gibi özellikleri var araştırma sonucunda bulamadım yeni olmasından dolayı. kullanan deneyimlerini paylaşan olursa editlerim.

edit: saatten sms, whatsapp mesajları alınıyor ama mesajlar cevaplanmıyor.
  • 1 haftadır kullanıyorum gayet memnunum.
    kahverengi kordonlu versiyonunu almıştım. bunun sebebi kahverengi kordonlu model kutusundan siyah kordon da çıkıyor ayrıca siyah kordonlu modelin kasası da siyah olduğu için boya olma ihtimaline karşı çizilir düşüncesiyle çelik kasalı olsun istedim.
    aranan temel özelliklerin hepsi mevcut, telefondan çağrı yanıtlama ve sesli görüşme yapılabiliyor. telefon rehberinden arama da yapılabiliyor. ugyulama yüklenemiyor olmasını sorun olarak görmüş bazı arkadaşlar ancak ufacık ekrandan ne uygulaması olsa işine yarar ki. belki harita sanırım. yaya yolculuklarda iş görebilir sanki.
    abartılan bir özellik mi sizi bilmem ama , ofis ev içinde gezinti halindeyken sürekli telefonu yanıma alma ihtiyacı duymuyorum. kablosuz kulaklık kambinasyonu ile gayet kullanışlı oluyor, kısa görüşmelerde saatten cevaplıyorum uzun görüşmeyse kulaklığı tak devam et.
    batarya performansı elmalı saate göre kıyaslanamayacak kadar iyi. 10 gün de ilk kez şarj ettim. şarj olma süresi de süper hızlı zaten. sonuçta ufacık pil.
    fiyatına göre gayet iyi ve şık bi saat.
    başka sorusu olan varsa cevaplarım
  • 3 gündür kullanıyorum, yukarıdaki bazı entrylerde huawei health dışında bir uygulama ile entegrasyonu olmadığı söylenmiş. ben google fit ile entegre ettim, uyku saatlerimi ve egzersizlerimi hem huawei health hem de google fit ile başarılı bir şekilde senkronize edebiliyorum. sorunuz olursa yeşillendirebilirsiniz.

edit: ekranı aşırı çabuk çiziliyor. hepsiburada gibi yerlerden ekran koruyucu sipariş etmenizi tavsiye ederim. ben etmedim, pişmanım.
  • 10-15 gün kadar önce bana hediye edilmiş akıllı saattir. almayı düşünenler ve merak edenler açısından deneyim yazayım.

yakın bir arkadaşımda da huawei watch gt 2 mevcut. iki saat ufak tefek kozmetik farklar dışında birebir aynı. en merak edilen konu olarak, şarjı gerçekten iyi gidiyor. ben en son geçtiğimiz hafta pazar günü şarj ettim ve şu an halen yüzde 34 şarjı var. saati aktif olarak kullanmama rağmen böyle.

saatle telefon görüşmesi yapmak mümkün. mikrofonu karşıya sesi aktarma konusunda çok çok başarılı fakat hoparlör gürültülü ortamlar için haliyle yetersiz. bunun yanında whatsapp, facebook, telegram vs. mesajlar alınıyor fakat saat üzerinden cevaplamak mümkün değil.

nabız ölçer, adım sayar vs. gayet başarılı çalışıyor. cihaz özellikle uyku analizi konusunda beni hayli şaşırttı. uykunuzla ilgili gayet detaylı parametreler sunuyor. bunu çok başarılı buldum.

benim gibi özellikle yolculuk ederken dağ geçişlerinde vs. buranın rakımı acaba kaçtır tarzında merak eden biriyseniz saatte 8800 metreye kadar ölçüm yapabilen bir altimetre mevcut. denediğim kadarıyla hayli hassas çalışıyor ve hızlı sonuç veriyor. misal, evden asansörle zemin kata inerken asansör içinde dahi metre metre gösterdi inişi.

eksilere gelecek olursak, temel olarak en önemli eksisi saate program yüklemek mümkün değil. bunun yanında saatin sağladığı verilerin huawei health dışında entegrasyonu yok. ana saat ekranı için kadran tasarımı seçenekleri kısıtlı ve çoğu vasat. yine bu kadran tasarımlarında roma rakamlı olanlarda 4 rakamının iv şeklinde değil de iiii şeklinde yazılmış olması gibi komik hatalar da mevcut.

ekstra sorular olursa yeşillendirebilirsiniz.
  • kendim almadım, hediye olarak geldi, ama gayet memnunum. çok iri ve ağır değil, şık bir saat. 1 saatte şarj oluyor ve fazla kurcalamazsanız şarjı gerçekten 2 hafta civarı gidiyor. eskiden hep fark etmediğim kayıp çağrılarım oluyordu, bu sorun ortadan kalktı. çağrılara cevap verebiliyorsunuz; hopörlörü ve mikrofonu yeterli ve başarılı. bir bilek hareketiyle saati görebiliyorsunuz ki bu da gerçekten çok kullanışlı. aslında bir spor saati ama bu temel işlevleri benim beklenti ve ihtiyaçlarımı yeterince karşılıyor.
  • 3 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum. sadece custom arayüz yüklemek için 10 takla attırmasa bir de huawei harici telefonlarla kullananlar için de deklanşör özelliği gelse şahane olur.
  • yeni güncelleme ile artık iphone’larda da stres ölçüm yapabiliyor.
  • yaklaşık bir haftadır kullandığım akıllı saat. genel olarak beklentileri karşılıyor: tasarımı olarak oldukça şık, hafif denebilecek bir ağırlığa sahip, ekran çözünürlüğü gayet iyi, kullanıcı arayüzü basit tasarlanmış. olumsuz olarak ekstra bir app yüklenemiyor olması gösterilebilir ancak bu sayede aynı şarj ile uzun süre sizi idare ediyor. dolayısıyla bu noktada daha kompleks bir saat mi yoksa daha fazla dayanan bir batarya mı diye kendinize sorabilirsiniz. son olarak saatin “kişiler” listesine eklediğim numaraları arayamadığımdan bahsedebilirim. ilginç bir şekilde saat yalnızca arama kaydındaki numaraları arıyor. (not:telefonumda ios 11 sürümü işletim sistemi var)
  • pil süresi uzunluğunun ön planda olduğu fiyat-performans oranı iyi olan akıllı saat. ilk günümde karşılaştığım eksi yönü arayan kişilerin ismimin saatte görüntülenmesi ile ilgili oldu. rehberinizden seçtiğiniz 10 kişiyi saatiniz üzerinden arayabiliyorsunuz. bu konuyu çözmek mümkün mü araştıracağım.
  • bazı kısıtlamaları olsa da klasik görünümü, uzun pil ömrü ve gün ışığında rahatça okunabilen süper parlak ekranıyla kendi fiyat sınıfında gideri var.
hesabın var mı? giriş yap