• muhtemelen otuzlu yaslarina gelmis ya da gecmis insandir. artik yeni insanlarla tanismanin pek kolay olmadigi, yalnizligin da cana tak ettigi bir donemdedir bu kisi. olay sadece seks de degildir ustelik. tek tabanca savasmaktan yorulmus, yaninda birinin olmasini ister olmustur. zaten yas ilerledikce "hoslanmak" da pek kolay olmamaya baslar. zira o gune kadarki negatif deneyimler hoslanma ihtimalini de aza indirmistir.

hoslanmak aslinda cinsel bir durtu duymaktir ote yandan. belirli bir sosyal cevresi olan bir insanin kendisini sadece cinsel acidan cekici buldugu birinin kollarina atmasi hic de kolay degildir. dengi dengine bir seyler yasama zamani gelmistir.
  • unutulamayan eski sevgili sonrasi sendromlarindan olabilir.
  • "hoşlandığı kişilerin kendisiyle hiçbir zaman ilişki denemediği insan" da olabilir pekala. ancak ekşi sözlükte 50 karakterden uzun başlık açmak mümkün olmadığı için midesizler grubuna dahil olmuştur gariban.
  • çevremde çok sık rastladığım ama bir türlü bu davranışına anlam veremediğim insan. biri bana bir ilişkiye başlamak üzere olduğunu söylediğinde, bu kişiye karşısındakinden hoşlanıp hoşlanmadığını sorarım ve bazen cevap, hayır hoşlanmıyorum, hiçbir şey hissetmiyorum olur. e o zaman niye zorluyorsun dediğimde de, bakalım ne olacak gibi bir cevap verirler. ne olacağı belli değil mi? muhtemelen 3 gün sonra karşısındakine bir kulp bulup hadi eyvallah diyecek ama olan karşısındakine olacak çünkü boşa umut verilen de, deneme tahtası muamelesi gören de o.
    bence biraz ilgi açlığından kaynaklanıyor çünkü karşısındakiyle ilişki yaşamayı düşünmesinin tek sebebi karşı taraftan ilgi görmüş olması, yani karşısındaki a kişisi değil b, c, d kişileri de olsa yine aynı şeyi yapacak. en çok anlamadığım noktalardan biri de burası zaten. karşısındaki insan hiçbir anlam ifade etmiyor bu kişi için.
    eğer biri size ilgi gösteriyorsa ve siz hiçbir şey hissetmediğinizden eminseniz bunun peşin peşin söylenmesi taraftarıyım, şimdiye kadar da hep böyle yaptım. kimse kimsenin oyuncağı değil neticede.
  • hiç yapamadığım hareket. aklıma yatmıyor lan. bir kere ilişki denemek tanımı aklıma yatmıyor. bugüne kadar yaşadığım ilişkiler hep kendiliğinden gelişti, başladı. bu gerçeği bildiğim halde ne diye bazı çizgiler çizip orada ilerleyeyim? bugün şu hatunla bir ilişki denemesi yapayım bakayım tutacak mı. sanki bilimsel araştırma yapıyoruz.
  • askimdan olsem de gebersem de benimle bir sey denemesini istemeyecegim insan.
  • kişi ergenlik dönemindedir. kendisinden başka herkesin sevgilisi vardır. ya da en azından o öyle düşünmektedir. kendisiyle aynı durumda olan birini bulur, saçmasapan bir şekilde çıkarlar. birbirlerine aşık rolü yaparlar. üç beş gün sonra da "ben çok sıkıldım, bitsin artık" diyerek sonlandırınca karşı taraf, "ühühühü sevgilim beni terk etti" diye bunalım olduğunu düşündüğü kötü bir ruh haline bürünür bu kişi.` : neden olmasın`.
  • ilişki bittikten sonra şu cümleyi kurar:

-fark ettim ki biriyle böyle şeyler (sarılmak, birinin seni merak etmesi, ilgi vs.) yaşamayı özlemişim.
  • istediğini elde edemeyip, elindekiyle yetinen insan da olabilir bu.
hesabın var mı? giriş yap