• bir görüntü uç birimi olmadan izlemenin imkansız olduğu hbo yapımı dizidir.

hatalı ve tanımsız silinen bir entry görsel
  • 2022'de korsan olarak en çok indirilen dizi.

1 house of the dragon (hbo)
    2 the lord of the rings the rings of power (amazon prime)
    3 the boys (amazon)
    4 moon knight (disney+)
    5 halo (paramount+)
    6 obi-wan kenobi (disney+)
    7 the book of boba fett (disney+)
    8 stranger things (netflix)
    9 she-hulk attorney at law (disney+)
    10 andor (disney+)
  • aşırı hızlı ilerleyen vasat dizi. kim kimdir hep karıştırıyorum. isimler de hep ecnebice ilkokul mezunu adam için işkence resmen. şimdi misal bu dizideki sarı, ejderhalı karı başka dizide de vardı kocası dothrakiydi falan. nasıl oldu zaman yolcuğumu yaptı şimdi ejderhalı bayan birey? yine mesela ejderha gören kafayı yiyordu önceden bunların soyu tükendi muabbeti yapılıyordu, bu dizide maşallah kimse şaşırmıyor ejderha olayına. paddy considine gibi usta bir isme bu hilkat garibesinde oynamayı yakıştıramadım.
  • neden kimse şu bloodline olayındaki duruma değinmemiş?

valyria'lı bebe 'hem,cimsiyle' cima ederken climaxda rhaenyra'nın içine duhûl edecek. bitti gitti.

al sana sarı-siyah bloodline...
    (hem böyle birşey got da bile vardı.)

tanım: fire and blood'ın sönük dizi hali...

edit: @gocmen ejderha adlı suserin uyarısı üzerine, "zaten denemişler."
    o nedenle entry iptal.
    yine de dizi iyi diil.

editiki: başka bir valyria'lı bebe de olabilirdi ama.
  • düzelti: 2.sezon çekimleri henüz başlamamış efenim.
    fakat senarist sara hess, ilk birkaç bölüm içinde kan ve peynir vakasının yaşanacağını söylemiş ve eklemiş; "hayal kırıklığına uğrayacağınızı sanmıyorum"

bir başka söylentiye göre ilk bölümün adı "kan ve peynir" olacakmış. bakalım...

2.düzelti: bunun da ilk sezona ait olduğu belirtiliyor:
    görsel
    ilk sezon veya değil ama kıyafet iyi, bu çocuğa ilk sezon kardeşiyle aynı kıyafetleri giydirmişlerdi hansel ile gratel gibi geziyorlardı bir ara görsel, bu görselde daha oturaklı olmuş, prense benzemiş.

edit: alttaki yazar dosta düzelti için teşekkür ediyorum. ben de sosyal medyadan haberleri takip etmekteyim. özellikle latin kaynakları içerden bilgi alıyorlar, nasıl oluyor bilmiyorum ama genelde de paylaştıkları şeyler doğru çıktığı için ben de gördükçe burada paylaşıyorum. içerde adamları var herhalde:)
    jace'in bu fotoğrafını da 2.sezon çekimlerinden diye paylaşmışlar. twitter'da gün içinde çok gördüm bunu. mesela şöyle bir şey de paylaşılmış: tık
    george r. r. martin dizinin her sezonu 10'ar bölümden 4 sezon süreceğini onayladı haberi mesela.
    dizinin sezon tarihi yaklaştıkça bunlar netleşecektir zaten.
  • üstteki entry yazarının mesaj alımları kapalı olduğu için kendisine yazamadığımdan buradan yapıyorum düzeltmeyi.

dizinin ikinci sezonu için çekimler henüz başlamadı. dizinin aegon'u tom glynn carney, çekimlerin mart'ta başlayacağından bahsetti bir röportajında.

yine dizinin aemond'ı ewan mitchell ise çekimlerin 8 ay süreceğini açıklamıştı.

buna göre, 2023 kasım'a kadar çekimler devam edecek.

senaryo yazımları ise devam ediyor. hatta sara hess, sezon finalini yazdıklarını söylemiş bir röportajında.

bu durumda fotoğraf da 1. sezon çekimlerine ait oluyor. zaten üzerinde kostümden ve arka plandan da anlaşılabileceği gibi, 8. bölüm çekimlerinden bir kare.
  • south park bigger longer uncut konusunda bilgi sahibi olanlar şu görseli veya şu videoyu anlayacaktır.
    (bkz: uncle fucka)
  • öncelikle demek istediğim efektleri game of thrones'dan çok geride kanımca. neden böyle olmuş bilmiyorum ama bazı görsel efektleri çok yapay buldum. efektler dışında game of thrones ile karşılaştırmak çok erken ama rings of the power ile karşılaştırırsak lotr dizisi bunun yanından geçmez. cast güzel oturmuş dizide neden böyle bilmiyorum ama seneler çok çabuk ilerlemiş. son bölüm ise bayağı iyi çok iyi yerde sezon finali yağmışmışlar ve ikinci sezon başı şimdiden kendini belli etmiş. neden öyle düşündüğüm sorulursa başta savaş olmayacağı konuşulsada sonda prens'in öldürülüşü ve finaldeki yüz ikinci sezon başı ile savaşın başlayacağını işaret ediyor.
  • aşk-ı memnu'nun ejderhalısı.
  • adam kazandı! golden globe
hesabın var mı? giriş yap