• (bkz: hsbc'nin türkiye'den çıkmayı planlaması)

çok üzüyorsunuz beyler, lütfen biraz daha dikkat. insan kendi anadilinde 5 kelime yan yana yazamaz mı? yapmayın gözünüzü seveyim, nerede kaldı kutsal bilgi kaynağı? nerede format?
  • 3-5 yılda bir olan şeyler bunlar.

(bkz: 10 mart 2015 hsbc'nin türkiye'den çıkması)
  • bir türlü çıkamadılar bunlar da, sanırım ara sıra böyle haberlerle alıcıları yoklayıp devretmeye çalışıyorlar bankayı ama alıcısı çıkmıyor.
  • her sene aynı geyik, satacak enayi bulamadılar gitti.
  • bilinmeyen bir noktayı anlatayım, hsbc bank uzun süredir kurumsal işlem yapıyor, bireysel işlemlere mevcut müşterileri hariç girmeyi tercih etmiyor zaten. birkaç yıldır durum bu. bireysel şubelerinin birçoğunu kapatmış durumdalar.
  • uzun bir süre önce şube sayısını düşürerek zaten bu adımı atmış olan banka. sadece türkiye'de değil, çok fazla ülkede küçülmeye gitmiştir.
  • hsbc türkiye'deki bireysel bankacılık faaliyetlerini sonlandıralı bir kaç yıl oluyor. bu yüzden reklamlarını da göremiyorsunuz zaten. anlaşıldığı kadarıyla türkiye'deki tüm ticari işlemlerini bitirecekler matmazel.
  • hsbc türkiye'deki bireysel bankacılık faaliyetlerini sonlandıralı bir kaç yıl oluyor diyenlere inanmayınız efendim.

gayet de bireysel bankacılık hizmeti sunan bir bankadır. sadece şube sayılarını azalttılar. hedef olarak orta-üst ve üst segment bireysel müşterileri tercih ediyorlar.

gitmez bir yere.
  • daha hala çıkamamıştır.

bu benim ilk bankam. iki sene önce kredi kartımı iptal edip hesaplarımı da kapatmak istedim. yalvar yakar, nakit puan hediyesiyle kartı iptal etmekten vazgeçirdiler ama hesabı kapattım yine de. o şubeden o şubeye başım dönmüştü. bir de bunlar hack edilmiş ve özel bilgilerimiz sızmıştı, hatırlarsınız.

geçenlerde yeniden hesap açmak istedim ama mümkünatı yok açmıyorlar. şubeye kadar gittim, yok. kredi kartı da 10 sene önceki limitinde duruyor. artırmak için başvursam kabul etmiyorlar. hani güvenmiyorsan kartı da iptal et değil mi? o da yok. sanıyorum bankayı birilerine satarken müşteri portföyünü kalabalık göstermekten ibaret bir değerim var banka için.

çok sıkışırsam atm'sinden 3-5 taksitli nakit avans çekme seçeneğim olarak 18 yıllık ilişkimizi sınırlı olarak sürdürüyoruz.
  • şimdi yine birilerini işten çıkarırlar, sonra vazgeçtik kalacağız derler.

sözde açık, dürüst ve şeffaflar. kağıt üstünde her şirketin değerleri gibi.

çalışanları içeride kan ağlıyor. bu bankanın gündeme gelmesi bile yersiz.
    yine kime blöf yapıyorlarsa...
hesabın var mı? giriş yap