• mazohist bir insansaniz kesinlikle kacirmamaniz gereken bir filmdir. yok sado mazohistseniz sevgilinize de izletin tatmininizi ikiye katlayin.
    kanal 1'de cikiyordu bir ara.
  • bu filmde yolda bir bebek buluyorlardı.

hüdaverdi "ben bu bebeğin annesini biliyorum!" diye herkesi ardına katıp bir komşularının kapısını çalıyordu.
    gittikleri kadın "bu bebek benim değil?" diyince hüdaverdi "aaaa, ama senin için çocuğunu düşürmüş diyo herkes?" diye çıkışıyordu kadına.

ömrünü törpülemek isteyenlere duyrulur...
  • başrol oyuncularından biri haldun dormen'dir. diğer başrol oyuncusu da haldun dormen'in küvetidir.
  • absürd ötesi deneysel film.

x amca elinde fotoğraf makinesiyle gelir: hüdaverdi al şu 10 lirayı, filmleri ali bey amcana götür banyo ettir

ali bey amca küvette keyif yapmaktadır, hüdaverdi gelirfotoğraf makinesini küvetin içine sokar...

ali bey amca: hüdaverdi naaapıyosun hüdaverdi

hüdaverdi: x amca al şu 10 lirayı filmleri banyo etir dedi, ben de banyo ettiriyorum ekeekekekekekeee
  • psikolojik bir deney. insanın kendi kendiylen imtihanı. itiraf ediyorum küçükken izlerken gülmekten ölüyordum.

- aldın mı lahmacunları hüdaverdi?
    +ali bey amca lahmacun almamı söyledi lahmacun bulamadım diş macunu aldım.

+ali bey amca ne okuyorsun?
    - garp cephesinde yeni bişey yok.
    +yeni bişey yoksa ne diye okuyorsun?

-aa gök gürlüyo.
    +gök gürlemiyo allah baba yukarda fleşlen resim çekiyo.

komiklikler. şakalar.
  • afederseniz ama götüm gibi bir senaryoya başka bir tarafım kadar kötü espirilere sahip yeşilçam filmidir.

ortada zaten konu yoktur, yapılan 3-5 siktir boktan espiriyi göstermek için çekilmiş filmdir.

--- spoiler ---
    lahmacun yokmuş da dişmacunu almış .... filmi banyo ettiriyomuş... halime saman şarkısı yasaklanmış..... yeter dayanamıyorum
    --- spoiler ---
  • enteresan bir absürt film. beklediğim gibi değildi. ercan yazgan'ın o tuhaf şapkasından dolayı gülcemalini göremedik. sakallı bir amca vardı. kendisi söylemeseydi o sakalların poşu olduğunu düşünürdüm. boş zamanınızda öyle bakınılabilir.
  • ercan yazgan, ihsan yüce, suna pekuysal gibi usta oyuncuların da oynamış olduğu filmdir. ali bey amca ile hüdaverdi arasındaki bir diyalog efsanedir.

hüdaverdi: ali bey amca sen bu kontrol haplarıyla neyi kontrol ediyorsun?
    ali bey amca: gönül teyzen iyi yemek yapıyor mu yapmıyor mu onu kontrol ediyorum
    hüdaverdi: ali bey amcaaa, canım amcacıııım, annemi de kontrol etseneeee.
    ali bey amca: neeee?
    hüdaverdi: annem gönül teyze gibi çok güzel yemek yapamıyor.
  • filmin senaryosu tamamiyle 4-5 cümlelik kısa skeçlerden oluşur ve her sahnenin sonunda absürd bir amerikan espirisi olur.

- hüdaverdi'ye birileri bişey der
    - devamında hüdaverdi garip bişey yapar
    - nedenini sorulunca
    - espri patlar ve sahne değişir.

bu şekilde 15-20 sahne mevcut. absürd komediyi sevenler için bile izlemesi çok zor bir filmdir.
  • olumlu ya da olumsuz bu kadar az entry'yi hak etmeyen film.
hesabın var mı? giriş yap