şükela:  tümü | bugün
  • https://www.cnbc.com/…bu-dhabi-nuclear-reactor.html
    dünden beri çeşitli haber sitelerinde dönmekte olan olay. abu dabi'deki nükleer santrale iran yapımı füze ateşlemişler. ortadoğu'daki mezhep kavgaları ne zaman bitecek insan gerçekten merak ediyor.
  • dini inancınız, politik görüşünüz, felsefi yaklaşımınız ne olursa olsun iki dakika onu kenara bırakıp google görsellerde abu dabi'nin fotoğraflarına bakmanızı istiyorum. daha sonra tekrar google görsellere houthi yazıp birazcık inceleyin çıkan fotoğrafları. şimdi bu görmüş olduğunuz fotoğraflardaki kent ile buraya füze atan insanları karşılaştırın. bence eğer bir hayat görüşü edinecekseniz bu karşılaştırmayı baz almanız gerçekten sizin için çok hayırlı ve sağlıklı olacaktır.

    muhtemelen dünya arenasında bazı devletlerin, kişilerin finanse etmiş olabileceği bir saldırıdır. bir takım güç sahibi insanların bu çıkar çatışmaları neticesiyle zarar gören ya da zarar vermekten başka işlevi bırakılmayan insanlara oluyor olan. dünyanın ne zaman böyle saçmalıklara tahammülü kalmayacak merakla bekliyorum.