• kadrosunda (bkz: geleceğe dönüş)'ten tanıdığımız (bkz: christopher lloyd)'u barındıran (bkz: billy o'brien) filmi.
  • dan wells isimli amerikalı korku ve bilimkurgu romanları yazarının aynı adla sinemaya uyarlanmış romanı. kitabı okumadım ama bir serinin ilk kitabıymış. merak edenler için serinin adı john wayne cleaver.

filmi izledim ve beğendim. halihazırda imdb puanı 6.1 ama bana göre film için düşük bir puan. benim puanım 7-7.5 arası olurdu. filmin başrollerinde christopher lloyd ve max records oynuyor. bu sene izlediğim bağımsız yapımlar arasında türünde en iyiler arasındaydı. özellikle christopher amcamızı görünce eski bir dostu görmüş gibi oldum ve sevindim.

sonuç olarak izlemeye değer.
  • donnie darko kadar manyak ergen bir çocuğun psikoojisini çok başarılı aktaran yapım. max records sağlam performans sergilemiş. arada kaynamadan hak ettiği kıymeti almalı film.
  • henüz '97 doğumlu olan max records herifinin çok klas bir performans sergilediği gerilim filmi.

tempo kimi yerlerde düşük olsa da hem tekinsiz, buz gibi ortamları hem de farklı kurgusuyla yönetmen billy o'brien çok iyi bir iş çıkarmış.
    nacizane puanım 7/10.

trailer
  • ilgi çekici bir konusu olan seri katil hikayesi. kitabını türkçe yayınlamayı düşünen yayın evi var mı acaba?
  • seçilemeyen bernie sanders'in hikayesini anlatan film.
  • bir gerilim filminden beklenebilecek bir cok ozelligi bunyesinde barindiran hos film. bernie sanders'in performansini oldukca begendim*. ne olacak sonunda diye beklemenize degiyor. notum on uzerinden alti nokta yetmis uc.
  • gorsel efektlerin asiri derecede yetersiz oldugunu dusundugum bilim kurguyla harmanlanmis bir korku filmi. ne kadar korkutucu oldugu tartisilir. korku ve gerilim filmlerini severek izleyen ben bu filmi cok acik ve net bir sekilde begenmedim fakat oyunculuklar muhtesem.
  • sonunu boka bağlamış olsalar da gerilim isteyenler için güzel bir film.
  • sürekli ölüm ve cinayet üzerine düşünen ancak bunu uygulamaya koyamayan sosyopat bir gencin, yaşlı komşusunun seri katil olduğunu öğrenmesini konu alan film. gerilim/korku türüne kategorileştirilmesini doğru bulmuyorum. en fazla psikolojik/drama kategorisinde yer almalı. şahsen "bugün bunu izleyeyim de kültürleneyim" filmi olduğunu düşünmüyorum. felsefe yok. derinlik yok. sinemaya yakışacak çekim açıları yok. sadece biraz william blake var. ben 24 saat içinde iki kez ara vererek bitirdim bu filmi. daha kısa ve öz olmalıydı. 6/10.
hesabın var mı? giriş yap