• mantık hataları, cevapsız kalan soruları ve vasat görsel efektlerine rağmen değişik bi albenisi olan film. sanırım sebebi de john'un zaten başlı başına filmi çekilebilecek bir karakter olması. kankası, ailesi, peşindeki platonik kız, didiştiği çocuk filan resmen filmden alakasız ama gayet izlenebilir ayrı bir dünya. filmi de çok beğenmedim aslında ama izlediğime de pişman olmadım.
  • kadrosunda (bkz: geleceğe dönüş)'ten tanıdığımız (bkz: christopher lloyd)'u barındıran (bkz: billy o'brien) filmi.
  • dan wells isimli amerikalı korku ve bilimkurgu romanları yazarının aynı adla sinemaya uyarlanmış romanı. kitabı okumadım ama bir serinin ilk kitabıymış. merak edenler için serinin adı john wayne cleaver.

filmi izledim ve beğendim. halihazırda imdb puanı 6.1 ama bana göre film için düşük bir puan. benim puanım 7-7.5 arası olurdu. filmin başrollerinde christopher lloyd ve max records oynuyor. bu sene izlediğim bağımsız yapımlar arasında türünde en iyiler arasındaydı. özellikle christopher amcamızı görünce eski bir dostu görmüş gibi oldum ve sevindim.

sonuç olarak izlemeye değer.
  • çok eksik yanları olsa da, beklediğimden daha sürükleyici olan film. özellikle amerikan klişelerinden uzak olmasi filmi daha da cekici hale getirmis. vakit geçirmek icin dogru bir tercih olabilir. 7/10
  • sürekli ölüm ve cinayet üzerine düşünen ancak bunu uygulamaya koyamayan sosyopat bir gencin, yaşlı komşusunun seri katil olduğunu öğrenmesini konu alan film. gerilim/korku türüne kategorileştirilmesini doğru bulmuyorum. en fazla psikolojik/drama kategorisinde yer almalı. şahsen "bugün bunu izleyeyim de kültürleneyim" filmi olduğunu düşünmüyorum. felsefe yok. derinlik yok. sinemaya yakışacak çekim açıları yok. sadece biraz william blake var. ben 24 saat içinde iki kez ara vererek bitirdim bu filmi. daha kısa ve öz olmalıydı. 6/10.
  • donnie darko kadar manyak ergen bir çocuğun psikoojisini çok başarılı aktaran yapım. max records sağlam performans sergilemiş. arada kaynamadan hak ettiği kıymeti almalı film.
  • çok güzel bir hikaye, oyunculuklar ve atmosferle başlayan ama sonunda sıçıp sıvayan film.

bir de buna bilim kurgu diyenler olmuş. bilime dair ne gördüler çok merak ediyorum.

yine de filmi beğenenler için çok daha başarılı başka bir film tavsiye edeyim;

late phases
  • beklentiyi düşük tutarak ve film hakkında hiçbirşey araştırmadan izledim ve inanılmaz keyif aldım. bir süre önce yine burada bir listede denk gelmişti sanırım indirip koyduydum kenara. bayılıyorum böyle çok beklenti olmadan izlediğim bir film güzel çıkınca.

ucuz prodüksiyonlu olduğu daha izlemeden de anlaşılıyor o yüzden efektine oyuncularına laf etmek olmaz.

onun dışında hikaye ve karakterler on numara olmuş, oyunculuklar da iyi.

şiddet unsuru çok fazlaymış gibi bi ön yargı vardı bende ama beklediğimden daha yumuşaktı diyebilirim.

radar altı kalmış, güzel bir film. tavsiye ederim. 8/10
  • gorsel efektlerin asiri derecede yetersiz oldugunu dusundugum bilim kurguyla harmanlanmis bir korku filmi. ne kadar korkutucu oldugu tartisilir. korku ve gerilim filmlerini severek izleyen ben bu filmi cok acik ve net bir sekilde begenmedim fakat oyunculuklar muhtesem.
  • --- spoiler ---

-mcdonalds üçlüsünü duyduğun oldu mu?
    -seri katillerin %95’inde bulunan özellik. altını ıslatma, kundaklama, hayvanlara işkence etme. ama kaderinin kontrolü senin elinde.
    --- spoiler ---

terapistinin sosyopat teşhisi koyduğu 15 yaşındaki çocuğun hem kendiyle hem de ailesiyle olan imtihanını anlatıyor film. doğrusu yukarıdaki replik için izledim. belki biraz daha psikolojik derinlik olsa ya da william blake şiirine biraz daha anlam yükleselerdi beğenebilirdim. bence izlemeyin.

(bkz: the mentalist)
    (bkz: zodiac)
hesabın var mı? giriş yap