• aşkı güzel anlatan şarkılardan biri. ama gerçek aşkı...

"...seni sevmek ibadetim / vazgeçemem biliyorsun / ister doğru, ister yanlış / seviyorum lanet olsun..."
  • son zamanlarda kan kırımızı şafaklarda kahve ve sigara eşliğinde defalarca kez dinlediğim bir erol evgin bestesidir.
  • sensizlik var yarınlarda
    biliyorum gideceksin
    yenik düşüp imkansıza
    biz ayrıldık diyeceksin

sarıldığım mutluluklar
    yok olacak yokluğunda
    vuracaksın yüreğimden
    bir elveda kurşunuyla…

seni sevmek ibadetim
    vazgeçemem biliyorsun
    ister doğru, ister yanlış
    seviyorum lanet olsun!..

yaşanacak hatıralar
    ölene dek defalarca
    gün sayacak yılgın kalbim
    bir müebbet yalnızlıkta…

sarıldığım mutluluklar
    yok olacak yokluğunda
    vuracaksın yüreğimden
    bir elveda kurşunuyla…

kan kırmızısı şafaklarda
    yollarına düşeceğim
    gözyaşımla sevişirken
    düşlerimde güleceğim.
  • erol evgin'in aralık 2003'de piyasaya çıkan albümü. 10 tane yeni şarkıyla açılan albüm dilara'nın remiksiyle devam ediyor. bir sevda masalının jenerik müziği ve murat evgin'le beraber söylediği baba-oğul şarkısıyla sona eriyor.
    erol evgin bıraktığı yerden devam etmiş müziğe. saçlar dahil her şey eskisi gibi. sevenlerinin beklediğine değecek bir albüm yapmış kanaatimce.
  • "siempre fuistes la razon de mi existir,
    adorarte para mi fue religion"
    (bkz: historia de un amor)
  • pardon filminde ibrahim asuman'la konuşurken arka planda çalan erol evgin şarkısıdır.

sonuçta ibrahim kahvede herkese asuman benimki demiştir artık, ortada ağızdan çıkmış bir laf vardır, kerttirtmeyin beşiğinizidir.
  • erol evgin'in yeni şarkısı.
    (bkz: ibadet)
  • şöhretinin yüzde doksanını, pardon filminde "seninle az biraz konuşmamız lazım asuman" sahnesine borçlu erol evgin şarkısı.

normalde şarkılar filmleri yükseltir ama burada durum tam tersi. film şarkıyı yükseltmiş.
  • akıllara ister istemez pardon filmindeki şu sahneyi getiren erol evgin parçası.

ayrıca, ben kahvedekilere asuman benimki demişim artık, ağızdan çıkmış bir laf var ortada :)
hesabın var mı? giriş yap