• bu soruyu soran kişilere verilebilecek en güzel cevap:

''ben bu parayı biriktirseydim şimdiye bir ferrari alabilecektim, ya senin şu an bir ferrarin var mı?''
  • sadece bunla kalmayan adamdir. cesitli versiyonlari icin (bkz: sigara içmeyenlerin içenlere yaptığı faşizan baskı/@angelina holy)
  • (günlük sigara parası) x (gün sayısı) yerine, ay üzerinden gidip birleşik faiz hesabı yapanları bile var bunun.
  • benim. haklıyız çünkü sigara dediğiniz şey ucuz falan değil, pahalısını içiyorsan ayda 300 liranı havaya savuruyorsun demek. maaşınız çok değilse bu paraları gömmeyin böyle zararlı şeylere
  • insanlara bu lâfları etmek o kadar anlamsız ki.

sigara içmeyen birisi olarak, çok samimi bildiklerim hariç kimseyle konuşmam bu tür konuları.

ha n'aparım? böyle şeyler diyeceğime, kendim öyle yaparım... millet de ister bakar düşünür yapılması kendisi için daha iyi olacak olanı görür, istemezse de görmez.

bu kadar basit.

küstahlık yapmak adına olsa dahi, hem başkalarının yükü sırtta taşınmaz hem de salt, başlı başına bu tarz lâfları etmek genel olarak saçmadır, boştur, yersizdir, haksızdır.
  • benim... abi 8-10 tl sigara mı alınır lan, adam hem para verip hem sağlığından oluyor... parayla adam tutup kendini dövdürmek gibi hatta direk öldürmekten bi farkı yok zaten...

not: evet benimde ferrarim yok çünkü o sigaraya verecek param da olmadı...
  • ara sıra olduğumdur.
    5 yıl içmedim. gene başladım.
    şimdi arada bu hesabı yapıyorum canım sıkılıyor.

günde 10 dan ayda 300
    yılda 3600
    dört beş gün avrupa gezisi parası.

gene canım sıkıldı yaktım bi tane amk. böyle de tutarsızlık yaptırır.
  • ya ben biriktirmiyorum. içiyormuş gibi yap, sen biriktir amk. ev mi alırsın, araba mı.. ne alırsan al.
  • sigar içmiyorum para yine birikmiyor

uyur sigaraiçer miyim neyim
  • mercedes mevzusu vardır
hesabın var mı? giriş yap