702 entry daha
  • teröristlere, tecavüzcülere, kadın cinayetlerine ve vatan hainlerine (bkz: idam cezası geri gelsin) bu ülke de bu olayların önüne asla ama asla geçemeyeceğiz.

not : kadın cinayetlerinden kastım namus cinayetleri , bunu anlayamayan sığırlar mesaj kutuma erkeğin ne suçu var diye mesaj atıyor.

entry mi düzeltmiyorum kadın cinayetlerinde idam cezası geri gelsin.

beni faşistlik ile suçlayan, örümcek beyinli ilan eden , önce seni asarlar diyenler var bakın bu ülke nezdinde değil , bütün dünya da kısasa kısas vardır, idam cezası korkusu çoğu insanı suçtan vazgeçirir, şimdi bu malum vahşi katil ne ile yargılanacak canavarca his ile adam öldürmek, bir insanın canavar bir his ile aramızda dolaşması ne kadar doğru , yada bu adamın topluma ve insanlığa ne gibi bir faydası olacak.
  • özet geçeceğim; ceza hukuku teorisinin başlıca üç amacı vardır. suç işleyecek kimseler için caydırıcılık oluşturmak, kamu vicdanını rahatlatmak ve suçluyu topluma geri kazandırmak. idam ettiğin “insanı” nasıl geri kazanacaksın? kaldı ki insan haklarıyla bağ-daş-maz!

birbirimizi nefrete yönlendirmeyi bırakalım artık, bu zihniyete hizmet etmeyelim.

ekonomi, eğitim, kültür.

edit: düzgün bir dille fikir alışverişinde bulunma gayesinde olan değerli arkadaşlarımı tenzih ederim; bu entry sebebiyle özel mesaj yoluyla hakaret eden herkesten bir avukat olarak tek tek hesap soracağım, göreceğiz hangimiz daha erkek, sevgiler.
  • ön edit: ulan gerizekalı sürüsü, eski karısını çocuğunun gözü önünde boğazını keserek katleden bi orospu evladının neyini topluma geri kazandıracaksınız? hasiktirin ordan. hiç mi düşünemiyosunuz lan, orda ölen kızın annesi değildi, kızdı kız! o küçük kız şu an hayatta mı sanıyosunuz? kalbinin atması o kızı hayatta mı yapıyo? ölmek sadece can vermekle mi oluyo sanıyosunuz? hiç mi empati duygunuz yok sizin? anneniz, babanız tarafından gözünüzün önünde katlediliyo! "ölmek istemiyorum" oluyo son sözleri. hiç mi öfke duymuyosunuz lan annenize bunu yapan piç kurusuna! insaniyet mi kalır olm lan? gelmiş "insanı geri nasıl kazanıcaz" diyosunuz. yaaa, öyle.

geri gelsin, yeter artık geri gelsin. kimse anlayamaz annesi gözlerinin önünde boğazı kesilerek öldürülen çocuğun halinden.. hissedemezsin asla onun hissettiklerini, hayattan nefret edemezsin onunki kadar.. geri gelsin şu kodumun idamı, geri gelsin. gelsin ki öfkemiz soğusun. sikerler insanlık dışılığını. sikerler öyle duyarı. acı çeke çeke geberin orospu çocukları!
  • cezalar adil uygulanmadığı için gelmesi hiç bir sike derman olmayacaktır. ve hatta adaletsizlik hissini daha da büyütecektir. zira arkasını birilerine dayamış şerefsizler aynı bu günkü tarifeden kuş gibi cezalar alacak, siyasal olarak linç edilenler de idam edilecektir.

mesela ergenekon ve balyoz davasından pkk köpeklerinin ifadeleri gerekçe gösterilerek ceza almış şanlı komutanlarımız idam edilmiş olacaktı.

ensar vakfı failleri ise çoğu tecavüzün üstü aynı bu günkü gibi örtbas edilerek kurtulacaktı.

cezalar adil uygulansa bu itler ölümden beter ömür boyu ışık bile görmeden ağır hapis yatacaklar.

o yüzden idam idam diye bağıracak kadar ilkel, sonuçlarını düşünemeyecek kadar da salak olmayın.
  • istenmesine sebep gösterilen suçların hiçbirini ortadan kaldıramayacak cezaya talep söylemi.

sözü geçen suçların tamamı iyi eğitilmiş bir toplumda münferit olaylar haline getirilebilir. eğitim deyince pozitif bilim öğrenimi değil düzgün bir insan yetiştirmek kastımdır.

toplumumuz maalesef her şeye -kendisi dâhil- saygısını yitirmiş durumda. "sadece ben" merkezli, öz eleştiri kabiliyetini kaybetmiş bir haldeyiz. hukuk sadece kanunların gücü ile insanı bir yere tıkmaya ya da canını almaya endeksli bir uygulama olmamalı. eğitimsizlikse eğitime, psikolojik bozukluksa tedaviye yöneltebilmeli. içeriye tıktığın adamı düzgün ve ıslah edilmiş olarak bu topluma kazandıramıyorsan hukuk mekanizması sadece suç-cezaevi sirkülasyonunu sağlayan bir pompa vazifesi görür. toplumda canı yanan insan sayısı her geçen gün azaltılamıyorsa, birileri öldürülmeye, soyulmaya, dövülmeye, yaralanmaya devam ediyorsa bu sistem bir çöp öğütücüsünden başka bir şey değildir benim nazarımda. çöpe çare bulmak lazım.

kendinize şunu sorun; eşiniz sizinle artık iyi vakit geçiremediğini, evliliği sürdürmenin artık eziyet haline geldiğini söylerse tepikiniz ne olur? olgunlukla karşılayıp, sakin kalıp kalamayacağınızı lütfen sorgulayın. bu durumda ne yapmanız gerektiğinizi bilip bilmediğinizi sorgulayın. bu süreci sakin karşılamak için yardım mı alırsınız, kendiniz mi başa çıkarsınız yoksa eşinizi bırakmamak için her yola -şiddet, cinayet- başvurur musunuz?

ve son olarak sayısı her geçen gün artan bir toplumda bu minvaldeki sorunların çözümü eğitim midir, yoksa idam mıdır?
  • cinayet ve tecavüz gibi yüzde yüz ispatlanmış olan suç durumlarında olması gereken eylemdir.

hapishanede bir çok evsiz vatandaştan daha iyi standartlarda kalacağına bizim vergilerimizle yapılan o hapishaneler, yemekler vb. durumlar boş yere maddi zarar bu ülkenin vatandaşına ver mis gibi elektriği allahına kavuşsun orospu çocu hele bu emine bulut olayı beni de herkes gibi çok sinirlendirdi o nasıl bir psikolojidir çocuk için
  • ya gerçekten idam ile suçların azalacağını düşünen adamlara şaşıyorum amk.

sevgili kardeşim; idam edilecek adamların hepsi, şuan ağırlaştırılmış müebbet alıyor zaten teorik olarak.

yani bu suçu işlemeden önce düşünme kabiliyeti olsa, zaten bu suçu işlemezler. kim hayatının kalanını hücrede geçirmek ister?

adam bu suçu işlemişse her şeyi göze alıyor zaten. yakalanırsa ne olacağını da biliyor. o an ha idam etmişsin, ha hücreye tıkmışsın. ikisi aynı anlama geliyor adam için.

hiçbir şeyin çözümü değil bu.
    ha diyorsanız ki "yanarak öldürelim idam edelim. hıncımızı alalım." siz bilirsiniz. böyle ilkel dürtülerle tatmin oluyorsanız sizin bileceğiniz iş.

ancak yasalar ülkemizde düzgün uygulanıyor olsa, zaten idam kadar ağır bir cezamız mevcut. en azından bu ceza, sahte delillerle hayatı karartılan insanların direkt ölüp gönderilmesini değil, birkaç sene sonra hatadan dönülüp hayata geri katılmalarını sağlıyor. (ergenekon döneminde idam cezası olsaydı örneğin, bugün çok sevdiğiniz bir çok insan, 3-4 yıl içinde idam edilmiş olacaktı. olayların gerçek yüzü ortaya çıkmadan önce)

berbat bir toplumumuz var.
    bu toplumda yaşayan bir çok insan hayvandan farksız yaşıyor. bir köpeğe, insan ısırırsa uyutulacağını nasıl anlatamıyorsanız veya anlatsanız da güdülerinden vazgeçemiyorsa, bu hayvandan farksız insanlar için de durum aynı.
  • başlığı açan kaçmış galiba.

hayatının sonuna kadar hapiste çürümek çok daha kötü bir işkence.
  • yapmayın, hükümetin eline bir de bunu vermeyin.. fetöcü diye vatan haini diye önüne geleni idam ederler işin içinden çıkamayız sonra..
  • idam hiç bir zaman çözüm olmaz dostlar.
    o zaman afganistan, iran, arap ülkelerindeki bu kadar sapkınlık neden var?
    ayrıca siz sanıyor musunuz ki gerçekten idam cezasını tecavüzcüler, pedofililer, kadın cinayeti işleyenler, köpeğe kediye tecavüz edip onları öldürenler, birbirinin boğazını kesenler alacak?
    garibanın birinin başını yakacaklar ve gerçek suçlular yine elini kolunu sallaya sallaya gezecek.
    adaletin işleyişinde köklü değişiklikler olmadan olmaz o işler.
    biraz tahayyül yeteneği rica ederim sizlerden.
1049 entry daha
hesabın var mı? giriş yap