şükela:  tümü | bugün
  • suriyeliyim deseydi kimlik pasaport bile sormazlardı.
  • anlamadığım türkiye'de idamı getirmeye çalışanlar var, siz zannediyor musunuz,
    gün gelecek o idam mahkumları bunlar gibi sığınma talep edecek,

idam herkes için kötüdür,
    ne ile suçlandıklarını bilmediğim kızların yardım çağrısı
  • idam diye böğüren ak kadınlarımıza izletmek lazım.
  • yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşlar. ulan madem kaçıyorsunuz medeni bir ülkeye kaçın gele gele buraya mı geldiniz. bu arap götü yalayıcıları sizi korur mu? zamanında uygur türklerini iade etmişti bu hükümet. o öve öve bitiremediğiniz osmanlı'da devlete sığınan birisi iade edilmezdi amanname çıkarılır korumaya alınırdı tabii bizim dünya liderimizi kim takar şimdi ?
  • öldürülecekleri belliyken türkiye'nin son anda vazgeçip vermeyeceğini düşündüğüm durum.
  • kızlar ne ile suçlanırlarsa suçlansınlar yapılmaması gereken iadedir.
  • gönderilmesi cinayettir.
  • ben devletim diyen hiç bir devlet ölümden kaçarak kendi "yüceliğine" "azizliğine" "kanatlarının altına" sığınmış bu iki zavallı kızı iade etmez.muz cumhuriyetleri bile etmez.türk devleti,terörist olmayan,görünürde hiç bir suçu olmayan bu iki kızı teslim edip öldürülmelerini izlerse sakın kimse bir daha "bu aziz millet" "bu kadim millet" "bu yüce devlet" laflarını etmesin.
  • arap sermayesi akarken kimsenin umurunda olmayacaklardir.
  • avrupa insan hakları sözleşmesi ve avrupa insan hakları mahkemesi kararları uyarınca gönderilmeleri mümkün değildir.

zira iade talep edildiği takdirde aihs kapsamındaki yaşam hakkı ihlal edilmiş olacak ve biz de buna yardımcı olmuş olacağız.

mahkeme der ki, "sen idam etmeyecek olsan da, senden iade isteyen ülke söz konusu kişiyi idam edecekse, sen iade edemezsin."

edit notu: hala aihs ve aihm'den bahsederek biraz absürt konuştuğumun farkındayım.

ek: bu konuya benzer bir konuda türkiye hakkında verilen bir aihm kararı için bkz link