• güzelce temizledikten sonra neden olmasın. bence çok mantıklı bir davranış tebrik ederim.
  • olmaması gerekendir.
    en iyisi yerli araba fiyatına bebek arabası alıp 3 yıl sonra götümüze sokarsak tam süper olur.
  • bunu karısına kabul ettirebilen herkesi tebrik ediyorum.

doğru insanla evlisiniz denilebilir.

edit: olm benim playskool yaramaz toplar adında bir oyuncağın ikinci el fiyatını sadece merak edip baktığım için gördüğüm zulmü filistin israil’den görmedi.

burada “çok mantıklı hareket” falan diye atıp tutanların alayı bekar değilse bende bir şey bilmiyorum..

(bkz: ilk çocuk)
    ikincide ne oluyor bilmiyorum henüz.

edit 2: 10 yıldan fazladır yazarım. hiçbir konu için bu kadar çok mesaj almadım. 100den fazla diyebilirim.

o yüzden revize edeyim. öncelikle çok mutlu bir evliliğim, çok sevdiğim ve anlayışlı bir eşim var. şahsıma üzüntülerini ileten yazar arkadaşlar saolsun ama vaziyet burada göründüğü gibi vahim değil şükürler olsun.

burada yazdığım olay. daha gereksiz, daha bireysel şeylere daha rahat ve fazla harcama yapan babaların karşılacağı bir olay.

imkanınızı yoksa veya mevcut bütçeyi daha düzgün bir işe ayıracağınız halde buna izin vermeyen bir eşiniz varsa:

“işte o zaman yanlış insanla evlisiniz” denilebilir.
  • restoranlarda sizden önce bir milyon kişinin ağzına soktuğu çatal kaşıklarla yemek yeyip, tatile gittiğinizde otelde sizden önce bir milyon kişinin altına serilen çarşaflarda yatıyorsunuz.

çocukla otele gittiğinizde çocuğu yatağın üzerine temas ettirmiyor musunuz?
    ya sizden bir önceki müşteri üzerine attırdıysa.
    bebek arabasında en fazla ne olabilir?

zaten bebek arabaları baştan sonra yıkanıp temizlenebilecek şekilde üretilir.
    sizin çocuk altına sıçıp bezden taşırınca aylarca boklu boklu mu kullanacaksınız o arabayı?

bırakın bu boş hava civa işlerini amk.
    restoranlarda temizliği şüpheli mama sandalyelerine oturtmasını biliyorsunuz.
    sizinki hassas olmak değil, mallık.
  • gayet normal olan durum. yeni alinan her urun, yer yuzune fazladan plastik copu ve kaynaklarin gereksiz tuketimi olarak geri doner. elinizden geldigince, en azindan kendi cevrenizde esyalari donusumlu kullanmak- ozellikle cogu bir yildan az kullanilacak bebek esylarini- cok mantikli ve sorumlu bir davranistir. tertemiz yikarsiniz, silersiniz mis gibi de kullanirsiniz.

bunun yani sira unutmamalidir ki, gunumuzde aldigimiz neredeyse her urun -ozellikle kumaslar- uretimleri sirasinda kullanilan zehirli maddeleri biz satin aldigimizda da tasimaya devam eder. vucudun en buyuk organi olan deri yoluyla da ozellikle kiyafetlerden bu zehirli maddeler emilmeye devam eder. bir iki yikamayla cikacak maddeler degildir bunlar. bu nedenle ozellikle kucuk cocuklara olabildigince cok giyilmis ve yikanmis kiyafetler ve kumas iceren esyalar kullandirmakta cok buyuk fayda vardir.

bunun fakirlikle, cocugunu daha az dusunmeyle vs. ile ilgili degil biraz da maddeye fazla anlam yuklememekle ilgili bir durum oldugunu dusunmek gerekir. avrupa'da ikinci el esya kullanmak, buna bebek kiyafetleri, oyuncaklari ve mobilyalari da dahildir cok sik yapilan birseydir. umarim bizim ulkemizde de giderek yayginlasir.
  • orta doğuda üreyecek kadar mal bir insanın, muhtemelen hayat dahilinde yapmış olduğu en akıllıca harekettir.
  • bir bebek arabası 2. el şahin fiyatında olduğu için gayet mantıklı bir eylem.
    gocunacak bişi yok. çok mantıklı,kendini geliştirmiş,egolarundan sıyrılmış,medeni insanlardır bence durumları iyi olsa da olmasa da.
  • gayet akıllıca bir harekettir.

araba değil ama anne yanı yatak konusunda aynı yöntemi kullandım. sadece 6 ay kullanacağı şeye 1300 tl vermek yerine 300 tl vererek kendimi einstein gibi hissetmeme sebep olmuştur. tüm kılıflarını çıkartıp yıkadım mis gibi oldu. hiçbir yerinde deformasyonu yok. 1000 tl kardayım bebeğimin bir sürü eksiğini hallettik o parayla. daha ne olsun.
  • çocuğunu büyütmüş bir tanıdıktan para vermeden aldık ve iki çocuk büyüttük. iki yıl önce işimiz bitti başka bir kişiye verdik, büyük ihtimalle o da çocuğunu büyütene kadar kullanabilir. hiçbir çocuk buna üzülmedi ve hepside sağlıklı çocuklar oldu ve olacak inşallah. israfa gerek yok elinizde kullanmadığının özellikle çocuk elbisesi, oyuncak, yürüteç, araba, beşik gibi şeyleri sıkılmadan bağışlayın veya verin ihtiyacınız varsa da uygun fiyata satın yeni nesiller kullansın, anne babalar böyle şeylere para harcayarak zorlanmasınlar.
  • gayet mantıklı bir davranıştır. aynı durum kıyafet ve oyuncak icinde gecerli. bebeklere alınan eşyalar maksimum 6 ay kullanılıyor, illaki en iyisi olsun en pahalısı olsun demek israftan başka bir şey değildir. onun yerine çocuğa birikim hesabı açmak cok daha mantıklı bir hareket olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap