• hayal mahsülüdür.

mesela ben ciddi anlamda silahlanmadan iktidara karşı herhangi biçimde sokağa çıkmam.
    tavuk gibi kesecekler çünkü. olmadı ışid ayağına patlatacaklar.
    madem öleceğim, en azından zayiat vermek isterim ben de bu sefer. öyle çiçekli, böcekli, kitaplı, börekli tontişlikler bir sike yaramıyor görüldüğü üzere.
  • hükümet 2013 den kendince bir ders çıkardı.

bir daha böyle bir şeyin olmasına kesinlikle izin vermeyecektir.

bana kalırsa emareleri ortaya çıktığı anda sert bir şekilde önlem alacaktır.

misal yanlış hatırlamıyorsam ozamanlar böyle facebook'ta twitter'da whatsapp'da millet rahat rahat haberleşiyordu.

şimdi böyle bir olayda sosyal medyayı kenara bırak internetin hatta gsm operatörlerinin bile şalterini indirirler aşağı. kalırsınız ortada götelek gibi.

düşünün nereden nereye geldik amk.
  • eski bir gezici olarak ülke ve insanlar artık sikimde olmadığından benim için geçersiz bir ihtimaldir.
    geziyi de yıksınlar, taksimi de siksinler umurumda değil artık. çünkü bu toplum böyle insanlar tarafından yönetilmeyi hak ediyor. geziye katılmış, mevcut hükumete muhalif vatandaşlar da kusura bakmasınlar. becerip iktidara gelselerdi bunlar olmazdı. muhalifler de beceriksiz ve bu muameleyi onlar da hak ediyor.
    üzgünüm ama umudum kalmadığı için kendi canımı bir kez daha tehlikeye atamam.
  • akaretlerde bacağıma gaz bombası yiyip 1 hafta yürüyememiş biri olarak bildiriyorum, kapıdan dışarı sikimi çıkarmam. ne bok yiyorsanız yiyin, bu ülke için sümüğümü çıkarıp masaya sürmem gezidir bilmem nedir diyenin ağzına vururum tokadı delirtmeyin sabah sabah beni.
  • zaten sandıkta dalgayı vermiş millet. şu saatten sonra sadece kaostan beslenenlere yarayacak yanlış düşünce.
  • ulke bitmis, credits akiyo, bu hala ikinci gezi parki diyor dedigim durum.

sony pictures logosunu gorene kadar inanmayacaklar galiba

bitti kardesim bitti!
  • "ilerici gençlik gericileri sikecek" mottosuyla yaklaşılması gereken direniş.

amına koyayım, kafamız sizden daha çok çalışıyor, sizden daha çok şey biliyor, okuyor, görüyoruz diye, sizin deyişinizle enteliz diye kendimizi savunma hakkımız yok mu? biz de dövüşmesini biliriz. meydanı boş zannediyor bu dalyaraklar. gezi'deki gibi polise baklava vereni, gül uzatanı da sksinler.

gece gece sinirlendirdiler ya. burası bizim de ülkemiz lan.
  • hükümet kriz için cover story arıyor ama bu saatten sonra ikinci bir gezi çıkmaz. belki gezicileri leşe üşüşen sinekler gibi çekebilecekleri küçük bir tiyatro gösterisi düzenleyebilirler fakat gezici kitle bunu yiyip de sokağa çıkmaz.

elektrik ve doğalgaz faturası başta olmak üzere ocak sonrası gelecek zamlar ve dövizin tutulamayacak noktaya gelecek olmasının önünü bu tür şeylerle alamazlar. gelenin kriz değil bir çöküş olduğunu halkımız yavaş yavaş anlayıp öğrenecek. ama bu süreçte halkımıza ama sahte ama gerçek bahaneler gerekli.

akp tabanının inandığı gerçek tanrı paradır. paraları kesilmediği sürece muhalif kimselere yapılan eziyetler umurlarında olmaz. ama hükümet zam veya vergi yoluyla bunları becermeye kalktığında ciyaklayacaklardır.

işte bu beyinsizlerin ciyaklamalarını azaltmak için nümayiş gerek. hükümet kontrolünü kaybetmiş gibi muhalifleri sokağa çıkarmak için bahane arıyor. ancak yine de devlet aklının galip geleceğine inanıyorum.
  • hiç sanmıyorum. herkes, ben kendimi kurtarırım başkası da sikimde olmaz diye düşünüyor.

ülkede adalet kaldı mı, yok!

bomba patlayacak mı diye bir pazar günü, istanbul hayalet şehire(şehre mi acaba, tdk da çalışanlar mesajlasın) dönüştü mü, evet!

mit'e gram güveniniz kaldı mı, hayır!

turizm krizi var mı, evet!

eskiden siyasiler çıkıp kemer sıkma politikasına geçmiş bulunmaktayız falan derdi, şimdi öyle bir açıklama geliyor mu, hayır!
    peki neden gelmiyor? çünkü öyle bir açıklama gelmesine gerek yok, herkes 1 liranın hesabını yapıyor zaten. bazı ucuz marketler o kadar türedi ki bakkallardan çok onlar var. neden? çünkü talep çok fazla kalitesiz ama ucuz mallara (bueno ve çerezyanın soslu fıstığı hariç, onlar güzel).

doğu anadolu'da neler olup bittiğini bilmiyorum. bildiğim bir şey varsa her gün eskisinden(2002 öncesi) kat be kat fazla şehit haberi geliyor. eskiden bir şehit haberi geldiği zaman her hanede bir üzüntü olur, acılar paylaşılır, tsk'ya teröristlere misliyle karşılık vereceğinden şüphe etmeden güvenir, o güvenle içimizi biraz ferah tutardık.

şimdi ben şanlı türk silahlı kuvvetlerine, eskisi kadar güveniyorum diyebilecek biri var mı?
    geçenlerde çocukları 23 nisan klibinde oynattılar, eğlendik, çok tatlı olmuş dedik, gururlandık.

sahi çocuk demişken, aklınıza ordaki çocuklar gelsin. orada ne kadar tatlılardı değil mi? eskiden en fazla anneni mi daha çok seviyosun babanı mı diye takılınan çocukları hatırladınız değil mi? şimdi, ortalık çocuk sevicilerden(!) geçilmiyor. hatta aile bakanı çocukları sevenleri biz de severiz dedi, demedi mi yoldaşlar, gardaşlar, bacılar. ben duydum, öyle dedi.

şimdi yeni bir gezi olayı çıkmadan önce hangisini söylemek istersiniz?

a) allah belalarını versin.( şöyle bir laf var, işimiz allah'a kaldıysa, ohooo)

b) yargılanacaksınız.( ulan yargılayacak, hakim, savcı mı kaldı. dikkat et de sen yargılanma, isyanından ötürü)

c) asker göreve.( hıhı, evet canım. hulusi akarı ben de çok severim. o da düğün seviyo haberiniz olsun)
  • yapalım da yükselen kurun, ekonomik krizin falan ihalesi bizim tepemize kalsın... o kadar geri zekalıyız çünkü.
hesabın var mı? giriş yap