• yer açılsın diye windows 32 nin içindeki dosyaları ve adını bilmediğim ama gereksizliğinden de şüphe etmediğim bazı dosyaları silmiştim, sonucunda bilgisayar çökmüştü

harddisk 4 gb tı lan, oyun yükleyemiyodum napim =/
  • command dosyasını commandos oyunun bi dosyası sanıp bilgisayarda yer açmak için silmeye çalışmak..

hata veriyordu silememiştim ama en sonunda istediğim sonuca kavuşmuştum istemeden de olsa...

(bkz: format atmak)
  • + bak buradan dosya oluşturabilirsin vs. kanka.
    - ya şimdi onu bunu bırakta içeri biri girince pencere nasıl kapanıyor?
  • ya bi gün bilgisayarın anakartına ait biosunu c++ programı ile yazmaya çalışırken yanlışlıkla "run cmd" komudunu unutmam ile birlikte oraya "run amd" yazmam ve tüm sistemin kafayı yemesi dos ekranıyla karşılaşmam ve bütün bunlar yetmezmiş gibi atarimin adaptörünün ısınması. yaş 6!

olum ne mal adamlarsınız, ufak atın lan az! hepimiz kısayolları flash'a attık tamam bu kadar bitti gitti!
  • google'a hulya avsar yazip cikan sonuclardan hulya avsar haberleri okumak. cocuk halimle cok seviyordum o kadini, sonra cok bozdu.
  • paintte sarı kart, kırmızı kart çizip yazıcıdan basıyordum. sonra mahalle maçlarında hakemlik yapıyordum. ben de böyle bir çocuktum işte.
  • arkadaşımdan aldığım commandos oyunu çalışmayınca silmiştim. daha sonra klasörler arasında gezerken command klasörünü görüp, yahu bu ne illet bir oyunmuş bir türlü silinmedi dur buradan da sileyim demek.. hatırlıyorum evde büyük kriz olmuştu...
  • windows 98 kurulum cdsini cd-rom'a takıp açılan ekranda:

windows 98 kur, yazısını görüp tüplü ekran karşısında mal gibi ekrana bakan biri kel fodul, diğeri dişlek iki tip düşünün. yok lan kel olan ben değilim babam. evet, o dönemler o kurulum cdsinin para kuru olduğunu düşünüyorduk babamla. ama o lanet olası kur hiç bir zaman para fiyatlarını göstermiyordu. ekranda kuruluma hoşgeldiniz, ilerlemek için ileri düğmesine tıklatın.. yazardı. ben merak edip bir iki tık ileri gidip, cd-romun hızlı dönmesinden korkup bilgisayarı kapatırdım. o cdnin windows 98 kurmaya yaradığını çok sonra keşfetmiştim a dostlar. bu da böyle bir mallığımdır.
  • bilgisayarımdan doğru arama pencerisi açıp yanda aramaya yardımcı olan büyücü merlin dede, köpek vs. gibi karakterlere çeşitli hareketler yaptırıp uzun uzun onları izliyordum. bir bilseniz nasıl da mutlu oluyordum. benim komutumla hareket eden birşeyler vardı lan ekranda! şimdi sınavların iptal olmasını saymazsak hiçbirşey beni o mutluluğa eriştiremiyor. nerden nerelere.
  • ms-dos kipinde yeniden başlat dedikten sonra exit yazmayı akıl edemeyip bozuldu ya bu windows demek.
hesabın var mı? giriş yap