• kulaktan dolma bilgiyle fondoten niyetine kullanılmaması gereken sivilce ilacıdır. gece yatmadan önce sürmek ve sabah mutlaka ciltten arındırmak gerekir. ilaç cildinizdeyken güneş ışığına maruz kalmamalısınız. ayrıca aşırı kullanımı ciltte deliklere yol açıyor.
  • neresinin koktugunu anlayamadigim ilac. 2-3 senedir elimin altindadir bu ilac, bir gun olsun kotu kokusunu almadim. arada bir kullaniyorum, bir alisma durumum da yok yani. velhasil guzel ilac. her eve lazim.
  • siddetle tavsiye ettigim super bir icat, adeta aspirin, bephantene, nane-limon gibi bisi.

edit: bir tur antibiyotik oldugunu unutmamakta fayda var.
  • sabunuyla beraber kullanıldığında peeling görevi gören , cildi soyan ve yenileyen faydalı bir ilaç olduğu kanaatindeyim.
    aman diyim , kafanıza göre kullanmayın bu tarz naneleri.*
  • krem değil merhemdir. dolayısıyla yağlı olması normal olan ilaçtır. yardımcı maddelerinin arasında beyaz vazelin var. vazelin sürüldüğü yeri oklusif etki gösterip tıkayabilir bu da daha fazla sivilceyle sonuçlanabilecek bir durumdur. yani yardımcı maddeleri çok hedefe yönelik olmamış ne yazık ki.
  • kazandırdığı "sevimli hayalet casper" görüntüsüyle sokaklarda arz-ı endam ettiğim merhem. gün be gün varlığına alışırsınız, adeta kölesi olursunuz onun. çünkü fondöten süremezsiniz; ama o (her ne kadar epeyi açık renkli olsa da) yeri gelir fondöten olur. nemlendirici süremez korkarsınız; yine o yeri gelir nemlendirici olur. öyle de can yoldaşıdır.
  • en büyük tutkumdu imex..3 yıl boyunca bıkmadan usanmadan her gün kullandım durdum..fondoten renginde olması ve sivilceleri mükemmel bir şekilde kapatması sonucu bagımlısı oldum..tekrar doktora gitmeye gerek bile duymuyordum ne de olsa imex ne varsa kapatıyordu..geç de olsa anladım ki benim bünye bagışıklık kazanmıştı imex'e ve zombi gibi bembeyaz bir suratla dolaşmaktan da çok sıkılmıştım..ani bir kararla kestim imex'i, yazdırdım doktora roaccutane'yi ve cillop gibi bir surata sahip olma yolunda adım adım ilerliyorum..(roaccutane komple bir eziyet tabi, adamı yan etki manyagı yapıyor!) son sözüm şudur ki çok agır olmayan vakalarsa mevzu, imex candır ama agır vakalarda imex kesinlikle bir çare degildir..daha etkili çözümler gerekebilir..
    (bkz: roaccutane)
  • doktorun azelderm ile karıştırıp günde bir kez kullanmamı tavsiye ettiği merhem. bir hafta kullandıktan sonra dinazor derisi gibi pullu çok seksi bir yüze sahip oldum. normalde yüzüme nemlendiriciyi bile çok ince bi tabaka halinde sürerken bu krem, nivea'nın lacivert kutulu yağlı kremini yoğurt gibi kullandırdı. cildi soyarak tedavinin (her ne kadar sonucu iyi olsa da) ruhsal açıdan sağlıklı olmadığı düşüncesindeyim. bu düşünceme destek veren diğer krem için; (bkz: tretin)
  • sabununun yumusak bir cilde sahip olmanizi sagladigi ilac. oyle ki makas almadan duramiyorum.
  • cilt rengimle uyumlu olmasına rağmen yüzüme uyguladığımda kendimi lost highway'deki beyaz yüzlü adam gibi hissettiren sevimli ilaç.
hesabın var mı? giriş yap