şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: mutlu mutlu)
  • ideal ve prensipleri olan yazarlardır. belki böyle programlanmış bile olabilirler.
  • düşünceli insandır. imla kuralı için bile bu kadar düşünceli davranan insan gerçekten sorumluluk sahibi ve merhamet yüklüdür.

bu mesaj atan yazarlar için de bekar bulursanız hemen evlenin kaçırmayın. dolardan bile değerlidir bu insanlar.

not : erkekspor ( "erkeğim" diye yazacaktım ama bazı davar arkadaşların iyelik eki ile iyelik zamirini karıştırma ihtimaline karşı aldığım bir önlemdir.)
  • tesekkur ederim kendilerine
    sagolsun hic yalniz birakmazlar beni
    hep uyarirlar hata gorduklerinde
    ama (bkz: hatasiz kul olmaz) ki
    hatalarimla sevin beni
  • bir kere yaptım bunu. başlık yazar vs hatırlamıyorum simdi ama uzunca bir metin yazmıştı yazar arkadaş. birkaç paragraflık bir yazıydı. abartmıyorum sanki bütün imla kuralları biliniyormuş da ozellike hepsi tek tek yanlış yazılmış gibiydi. ayrı yazılması gereken de ekleri bitişik bitişik yazılması gerekenler ayrı. ki ekleri kesme işaretleri herşey evlere senlik. entryi okuyunca bende bir karıncalanma oldu. dedim bu kadar da olmaz. metnin tamamını imla kurallarına uyarak tekrar yazdım ve yazara kibarca durumu anlatarak gönderdim. aldığım cevap şu oldu:

“ben bi yanlışlık göremiyorum hocam :)”

bir daha kimseye o şekilde bi mesaj atmadım.
  • bu tarikata ben de denk geldim. ciddi uyarıda aldığım oldu. bokunu çıkaran da oldu. siz bokunu çıkarmadan yazın yinede.
  • gerizekalı olan yazardır ulan kullandığın sözlük formatında en basit imla kuralı olan cümleler büyük harfle başlar kuralı bile geçerli değil niye kasıyorsun bu kadar bre zavallı bak iyice kudur diye noktalama işareti bile kullanmadım kudur
  • düzgünce uyaran yazarlara eyvallah ama bazıları sırf entrye gıcık oldu diye imla hatası aramaya başlıyor bundan eminim.
  • şu an bir -sözlükte- yazı yazıyor olduğumuz için haklı olan yazarlar.

bakın sözlük diyorum s ö z l ü k. tabii ki doğru imla kurallarına yönlendirmeliyiz herkesi elimizden geldiğince. böyle başlıklar açıp cahilliği savunmayın.
  • çoğunlukla uyarmam ama gözüme batıyor. özellikle siyasi veya milliyetçi bir entry ise. kendi dilini kullanamayıp milliyetçiliği savunan insanı ciddiye alamıyorum.

edit: imla :)