• sell the kids for food
  weather changes moods
  spring is here again
  reproductive glands

  he's the one who likes all the pretty songs
  and he likes to sing along, and he likes to shoot his gun
  but he knows not what it means, knows not what it means
  and i say
  [repeat]
  yeah.

  we can have some more
  nature is a whore
  bruises on the fruit
  tender age in bloom
 • sarkinin en ilginc yani, sarkiyi birkac kere duyan birinin bile "knows not what it means" kismina eslik edebilmesidir. tum sozler okundugunda cikan manzara, ve herkesin tam da buraya eslik etmesinin bizi goturdugu yer surasidir: kurt cobain'in dehasi.
 • kurt cobain sozleri şu şekilde ayırarak söyler:

  he's the one who likes
  all the pretty songs and he
  likes to sing along and he
  likes to shoot his gun but he
  knows not what it means
  knows not what it means
 • aslinda 3 klibi olan sarkidir.

  birincisi 1990´da chad channing´le yaptiklari in bloom´un yine chad channing´le beraber cekilmis klibidir. $arkinin kaydi aslinda sub pop´tan cikacak 2.albüm icindir.hatta albümün adi sheep olacaktir. lakin grup sub pop´in yeterli bütceyi vermemesi nedeniyle geffen´la anla$mi$,sound´una pop ögeler sokmu$ -ki pop nirvana da pop olmayan nirvana da harikadir bence- albümün adi nevermind olmu$,kayitlardan hemen önce yazdiklari smells like teen´le patlami$lardir. yani aslinda bu geli$meler olmasa nirvana´nin sound´u nasil olurdu,klip cekerlerse insanlar cok "tutar" miydi bu klipleri vs gibi bircok soruya az da olsa cevap verebildigimiz icin önemlidir bence.

  ikincisi ve ücüncüsü ise ayni zamanda cekilmi$tir. $arki nevermind icin kaydedilmistir,klip de 92 tarihlidir. ikincisi olarak adlandirdigim tv´lerde yayinlanmi$ olandir.hani $u "iki kiyafetli" olan..efendi adam kiyafetleriyle beatles´in ünlü tv performansina atif yapilmi$,hatta bizzat ordaki seyircilerin görüntüleri kullanmi$tir.acili$,efendi nirvana(sarkinin sakin yerlerinde),manyak nirvana(enerjik nakaratta),arada seyirci kolajlari,ve sonunda efendi nirvana olarak kapani$ sunumu.görüntü arada bozulur gibi olur ve diger nirvana devreye girer.epey güzeldir yani.
  ücüncüsüyse grubun sadece elbise* giyip sahne parcaladigi versiyondur. bi ara 2.01 boyundaki krist´in omzuna cikmi$ kurt´ün* 1.84´lük "cüce" dave grohl´a güne$ sistemi maketinden söktügü gezegenle saldiri$i görülmeye degerdir.
 • kurt cobain'in en yakin arkadaslarindan biri olan dylan carlson'a ithafen yazdigi sarki.

  (bkz: nature's a whore)
 • sanırım nirvana'nın en underrated şarkısı. gayet saçma adımlarla yollarda ilerlerken ben, birden bu şarkı gelir. ve olaylar gelişir. çogzel efendim.

  (bkz: weather changes the moods)
 • klibi ayrı güzel, nevermind albümünde yer alan, sound olarak in utero albümüne en yakın nirvana şarkısıdır.
 • ilk klibinin linkini de verelim madem.
  http://youtu.be/xay---wp_dq
hesabın var mı? giriş yap