• 1956 ankara dogumlu ressam. istanbul, tokyo, bolonya, ankara, berlin ve antalya'da sergiler acmistir. borusan'ca finanse edilmis olan cocuklar icin cogaltmalar sergisindeki isinden bi tane bulsam alirim. boynunda inci kolyesi ile kendini bir sandalye olarak ifade ettigi shahane eser gozlerimin onundedir.

bu in adı ana kucağı imiş, teşekkürler ekşi sözlük!
  • belki ytü'den çekip gitmeseydi duranadam gibi daha pek çok öğrencisi olucaktı. gitmek konusunda haksız diyemem ama mağduruz. temel tasarım dersini ahmet atan'a devretmiş oldu.
  • çok iyi bir sanatçı olmasının yanında çok iyi bir öğretmendir de.

sınıftaki her öğrencisinin ne yapmak istediğini/ne yapabileceğini/ne yapması gerektiğini bir şekilde sezer, öğrencilerinin işleri için aktif bir şekilde gözlem halindedir, okumaları izlemeleri gereken kaynaklara yönlendirir, öğrencilerinin işlerinin dönem bitse bile bir yerlere ulaşmaları için uğraşır.
  • bugün retrospektifi: içinde kim var? ile istanbulmodern'de sergi sinin açılışı yapılan sanat kadını. bilemediğim bir şekilde görselleri beni hipnotize etti. uzun uzun seyre daldım.
  • geçen haftalarda modern art vesilesiyle tanıştığım kadın . içeri girdiğimde " hangi ayine denk geldim ben yahu " cümlesini kurduğumu hatırlıyorum . garip bir şekilde üstteki entryde belirtilen " rahatsızlık " durumu çıktıktan sonra bile devam etti . bir de merdivenlerden çıkıp pembe yorganlara sarıldığı , durup durup çığlık attığı videoyu izlememiş olmayı dilerdim .
  • 2016'da istanbul modern'deki retrospektifini gezince büyülenmiştim. çok güzel işleri var, gerçekten güzel içerik üretiyor.

sonra kendisiyle tanıştım. karakteri gerçekten büyük bir hayal kırıklığı. aksi bir kadın olması kabullenilebilir ama ilk kez gördüğü ben dahil hiç kimseyi azarlamaktan çekinmiyor. *

sanatıyla birlikte gözümde değişmiştir.
  • bu akşam çiya'da yanyana masalarda yemek yediğimiz, sonra da moda sahnesi'nde iki sıra arayla aynı oyunu izlediğimiz sanatçı, hoca. güzel denk gelişlerdi, karizması ayrı olay.

edit: imla.
  • canım hocam...
  • ytü'de temel tasarım dersi verdiği dönem beğenmediği işlerin sahiplerine "al bunu anaokulunun duvarına as!" derdi.
  • lady gaga ile çalışsa denilen sanatçı.
hesabın var mı? giriş yap