• asılsız bir hikayedir.

resmin çekildiği tarih ile ingiltere kralının türkiye ziyaret arasında yıllar var. doğrusunu merak ediyorsanız bulması da son derece kolay.

kimin el öptüğü ile övünme ezikliğini bırakıp bilime yöneldiğimiz gün belki adam oluruz.

http://yalansavar.org/…-degil-kral-bizi-niye-opsun/
  • (bkz: bükemediğin bileği öpeceksin)

edit: bu başlık benim değildi.
  • kimse kusura bakmasın türkiye'nin durumunu gözler önüne seren bir iddiadır bu. ilkokul öğrencisi isen hadi onuda geçtim lise öğrencisi isen anlayış gösteririm(gerçi onunda anlayışlık bir yanı yok) ama bölümümüzün doktorasını tamamlamış olan araştırma görevlilerinden bile bunun doğru olduğunu zanneden var. bir kaç sene içinde kadro açıldığında yar. doç. olacak.
    bu derece yüksek eğitim almış işi araştırmak olan akademisyenler bile hiç aslına astarına bakmadan bunun doğru olduğunu kabul edebiliyorlar. azıcık düşünse sebepleri ile beraber aslında mümkün olmayacağını anlayacak.
    bu şekilde akademisyenlerin olduğu ülkeden bilimsel anlamda eserlerin çıkmamasına şaşırmamak gerek. araştırıp sorgulamak üzere eğitilen insanların bile hali buyken normalleri düşünmek bile istemiyorum.
  • ingiltere kraliyet aile üyelerinin tarihtan bu yana kibirli ve belli bir duruşu olan bireyler olduğunu düşünürsek, ingiltere kralının böyle bir şey yapmış olması muhtemel değil. zaten fotoğrafın çekildiği zaman 1927 ise eğer, ingiltere kralı george v, ve kayıtlarda türkiye'yi ziyaret ettiğine dair bir bilgi yok.
  • recep tayyip erdoğan'ın terörist cihatçı hizb-i islam'ın lideri gulbeddin hikmetyar'ın dizinin dibine çökmesi kadar ilginç değildir.
    dizinin dibine kapanan illaki elini de öpmüştür.
    görsel
  • (bkz: fuck dedi)
  • ata'nın elini öpmek için ingiltere'den kalkmış gelmiş ve ata'ya biat ettiğini bildirmiş, bunu takiben kıytırık bir türkçeyle istiklal marşı'nı okumuştur. "izindeyim yüce atam, seninle güldü bu güzel vatan" diye de eklemiştir. sonrasında ilişkiler gelişmiş, elizabeth ile sabiha gökçen aynı bahçede ip atlamış, oyunlar oynamış, kağıttan bomba atan uçaklar yaparak uçurmuşlardır. bunun ardından ingiltere, türkiye cumhuriyeti'ne bağımlı hale gelmiştir ve günümüzde de bu bağlılık devam etmektedir. işte gerçek dünya liderliği böyle olur, sadece anayurdu değil, ingiltere'yi de dört baştan demir ağlarla ören kişi yüce ata'dır.
  • bugünlerde sosyal medyada tekrar hortlayan fotoğraf. birileri ciddi ciddi inanıyor lan ingiltere kralının el öptüğüne. paylaşan insanlar da doktor, mühendis falan. kendilerini sorgulayan, araştıran, merak eden insan güruhunun bir parçası olarak gören tipler işte. hani diğerlerini cahil, sorgulamayan, koyun olarak nitelendiren müthiş insanlar topluluğu var ya işte onlardan. insan üzülüyor lan.
hesabın var mı? giriş yap