şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: emp)

edit: her şeyin bir karşı şeysi vardır dostlar. fanteziye girmemek gerekiyor. emp karşıtı bir şey bulursunuz, biri de karşıtı olan şeyin karşıtını bulur, bunun sonu yok. temel silahımız emp. arzu ederseniz talebe göre satışlara başlayabilirim. yarına kadar hesabımda 10 milyon dolar görmezsem robotların tarafına geçeceğim.
  • valla ben bugünlerde karateye gidiyorum. robot filan kim gelirse gelsin, yerde kalan ayağın pantolonu dizden tutarak yukarı çekilir ve tekme mesafesi açılır. yaklaşan robotun kafasına sağlam bi high kick yapıştırılır. bence siz de karateye gidin. robotlar demirden yapıldığı için uçurtma uçuramazlar, balık tutamazlar, şarkı söyleyemezler, karate yapamazlar.
  • bu iş için çoktan üretilmiş manyetik dalga yayan silahlar var. mikrodalga’nın daha büyüğü ancak bir insanı daha büyük bir mısır tanesi niyetine patlatır. otonom yazılımlı cihazlara etki etmez.
  • döner bıçaklarıyla dalalım diyorum ben
  • (bkz: su tabancası)

kısa devre yaptırır czrtt jzrttt diye bozabiliriz. hem de çocukluğumuza döner eğleniriz ne güzel.
  • (bkz: akınsoft'un insansı robot üretmesi)

buna tek atacağımız kesin.
  • (bkz: savasmayin sevisin)

biraz acitir ama olsun.
  • en başta mavi hapı alıyoruz beyler. savaşmak yok.

matrixte gül gibi maaşlı işim varken bırakıp zenci kelin ardından robat mı kovalıyım?
  • savaşamaz, nedeni belli, bir yapay zekaya bağlı sistem zaten her ihtimali hesaplar ve öyle hareket eder.

satrançta, go'da yenemediğin makineyi gerçek hayatta da cephede de yenemezsin.

biraz açayım, emp denmiş, zaten halihazırda yapay zeka insanlara karşı bir topyekün saldırı planlıyorsa, robot üretim tesisleri, nakliye yolları vs önemli binalarını yer altına inşa edecektir.

toprağın içinde yer alan bir tesis, topraklanmış bir tesisdir. hani faraday kafesi gibi ek önlemler zaten alınır ama emp ve elektromanyetik radyasyon zaten tek saldırı biçimi, onu da önlemek kolay. konvensiyonel silahlar da bir yere kadar.

ölmeyen, yedek parçalarla diriltilebilen, uyumayan, korkmayan, ortak ve bireysel olarak düşünebilen, deneyimi aynı anda tüm unsurlarına aktarabilen bir düşman yenilmezdir.

kağnı otomobile yenildi mi? bu kadar basit.