• asırlardır araştırma konusu olmuştur. haklı ya da haksız değildir.

(bkz: misanthrope)
  • "anlaşamıyorum ben insanlarla" sözde öz eleştirisini yapan, sözde dürüst insandır.
  • hayatında en büyük acıları insanlar yüzünden yaşamış olan kişilerin tercihi.
    (bkz: tercih edilmiş yalnızlık)
  • genel olarak kedi-köpek seven insan türüdür. "insanın insana hayrı yok" temel düsturlardır. insandan bulamayıp kedi-köpekte aradıkları "hayır" bilinmemektedir.

zaten insanlardaki bu sevgiyi kedi köpeğe kanalize etme ve çocuk yapmak yerine kedi köpek beslemek işi bu hırsla büyümeye devam ederse ileride yöneticilerin minnoş bir kedi ya da babacan bir köpek olması muhtemeldir.

"başbakan minnoş hakyemez'in diğer kedi partilerle kurduğu koalisyon hükümetine karşı köpek partileri muhalefeti bir bildiri yayınlayarak demokratik hakların bu şekilde baskıcı yöntemlerle kullanılmasından duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler"
  • inculuzcesi 'misanthrope' dur, kendi türdeşinden nefret eden insan anlamına gelir. (zaten kendi türdeşinden nefret etme yeteneğine/bahtsızlığına sahip tek canlı insandır herhalde….

etimolojik olarak da 'antropos' insan demektir hem eski hem de yeni yunancada. (dedemden 30-40 kelime yunanca öğrenmişliğim vardır, satayım hemen burda!)

anne babamın oturduğu apartmanda bi tane vardı, sinirden kendi çocuğunun bisikletini tekmelerdi bazen.

onunla ilgili yaşadığım bir olayı başka bir başlıkta yazmıştım, onun için değinmeyeceğim burda…
  • karşısına çıkarcı,bencil,yapmacık insanlar çıkan insan,artık insanlara tahammülü kalmamış insan
  • bu deneyimi sevgiyle kucaklıyorum.
  • insanların rezilliklerine şahit olmuştur. tanrının rahmeti ve bereketi üzerine olsun.
hesabın var mı? giriş yap