şükela:  tümü | bugün
  • öyle pek laga lugaya gelemeyen; yaşanmışlıklıklara, yılların birikimine, hatta kan bağına bile aldırmayan kişidir bu. özellikle yaş ilerledikçe gelen umursamazlıkla eşzamanlı olarak gelişen yalnızlığa alışmışlık neticesinde pek öyle kimsenin kahrını çekemeyecek noktaya gelmiştir. daha da önemlisi öyle pek geriye de bakmaz; aldırmaz yani. insan kaybetmek, çorabın tekini kaybetmek kadar germez bile. insanlar da eşyalar gibi figürleşmiştir. sosyal ilişkilerde yaşanan kopmaların artık acı vermediği o hissizleşme...
  • kendine değer veren insandır. karşısındakine verdiği değerin kendini üzme ihtimalini görmüştür, ya da zaten kendini üzen bir şey yapmıştır, zaman kaybı olduğunu fark etmiştir... kendini yıpratacağına siler atar.
    ben de eğer hayatımdan çıkması gerektiğine inanacak bir şey gördüysem bitmiştir. minik detaylar insanların karakterini gösterir. o yüzden o detaylarda yakaladığım bir kusur bir insanı silmeme neden olabilir. burada aile arkadaş sevgili fark etmez. kan bağıyla oluşan samimiyete zaten inanmam. bitmiştir dediğim bir daha yüzüne bakmam şeklinde değil verdiğim değeri dibe çektim anlamında... zamanında birilerine gereksiz yere çok değer veren insanlar genelde bir yerden sonra bu kafaya ulaşıyor. işte sonra o kişi de herhangi bir insana dönüşüyor.
  • (bkz: ben)